Sinfonia Varsovia: Poranki familijne z Bazylkiem

Sinfonia Varsovia: Poranki familijne z Bazylkiem

Pawilon koncertowy Sinfonii Varsovii, Grochowska 272
🗺 mapa
📅 wtorek 13.07.2021 do sobota 28.08.2021
🎫 10zł
Sinfonia Varsovia: Poranki familijne z Bazylkiem
Już 31 lipca w namiocie koncertowym Sinfonii Varsovii przy Grochowskiej 272 rozpocznie się cykl sobotnich koncertów rodzinnych – Poranki familijne z Bazylkiem. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXI Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu.

W tym roku gospodarzem Poranków jest Bazylek – sympatyczny i muzykalny smok, znany z miniserialu Bazylek w Sinfonii Varsovii, emitowanego na kanale YouTube. Podobnie, jak w internetowych odcinkach, tak i podczas koncertów baśniowy bohater da się poznać jako niestrudzony odkrywca otaczającego go świata. Zaciekawiony historią i uważnie obserwujący przyrodę smok, najbardziej ze wszystkiego interesuje się jednak muzyką – fascynują go instrumenty orkiestry i ich brzmienie. W odkrywaniu różnych dźwięków pomagają Bazylkowi muzycy Sinfonii Varsovii – z niektórymi z nich bazyliszek zdążył się już na dobre zaprzyjaźnić! Do grona przyjaciół orkiestry mogą teraz dołączyć i mali słuchacze – podczas każdego z koncertów Bazylek szykuje dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej zagadki, piosenki i inne niespodzianki.

Smok zaprasza Was również na swoją łąkę! W rogu ogrodzenia, przy swoim ulubionym płocie, tuż obok wejścia od ul. Kobielskiej Bazylek zgromadził krótsze i dłuższe deski oraz różnej maści patyki. Przy pomocy Doroty i Piotra Piszczatowskich zbudował z nich bazylkofony – stojące, leżące, wiszące. Każdy kawałek drewna brzmi inaczej, więc użyjcie swoich rąk i nóg i sprawdźcie, jaką muzykę można zagrać na tych smoczych instrumentach.

31 lipca – 28 sierpnia (soboty)

Ceny biletów

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców
  • 20,00 zł (normalny)
  • 10,00 zł (ulgowy*)

Na Poranki Familijne z Bazylkiem dostępne są bilety rodzinne w cenie 50 zł. Uprawniają do wejścia na jeden Poranek Familijny maksymalnie przez 2 dorosłych oraz 3 dzieci (w wieku do 13. roku życia).

* Bilety i karnety ulgowe przysługują: dzieciom do rozpoczęcia obowiązku szkolnego, uczniom, studentom do 26. roku życia, emerytom, rencistom, osobom powyżej 60. roku życia oraz osobom z niepełnosprawnościami.

Zobacz: szczegóły dotyczące sprzedaży biletów.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie