Silesia GO! Rajd po województwie śląskim

📅 poniedziałek 06.07.2020 do niedziela 12.07.2020
Silesia GO! Rajd po województwie śląskim
Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach stworzył edukacyjną grę planszową _Silesia GO! Rajd po województwie śląskim. Jest ona dostępna pod linkiem.

Gra została stworzona z myślą o promocji naszego regionu i zachęceniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych do pogłębiania swojej wiedzy z takich dziedzin jak geografia, historia oraz kultura województwa śląskiego. Główną grupą docelową projektu są starsi uczniowie szkoły podstawowej. Pytamy m.in. o: polską Saharę, rybnickie morze, cygański las, śląskiego Kopciuszka, żywieckich Habsburgów, wiślańskiego skoczka czy mysłowickiego wokalistę.

Gra składa się z wielokolorowej planszy, blisko 80 kart do gry oraz instrukcji zawierającej zasady rozgrywki. Materiały te, które należy samodzielnie wydrukować, są całkowicie bezpłatne.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!