Silesia GO! Rajd po województwie śląskim

poniedziałek 06.07.2020 do niedziela 12.07.2020

Silesia GO! Rajd po województwie śląskim

Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach stworzył edukacyjną grę planszową _Silesia GO! Rajd po województwie śląskim. Jest ona dostępna pod linkiem.

Gra została stworzona z myślą o promocji naszego regionu i zachęceniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych do pogłębiania swojej wiedzy z takich dziedzin jak geografia, historia oraz kultura województwa śląskiego. Główną grupą docelową projektu są starsi uczniowie szkoły podstawowej. Pytamy m.in. o: polską Saharę, rybnickie morze, cygański las, śląskiego Kopciuszka, żywieckich Habsburgów, wiślańskiego skoczka czy mysłowickiego wokalistę.

Gra składa się z wielokolorowej planszy, blisko 80 kart do gry oraz instrukcji zawierającej zasady rozgrywki. Materiały te, które należy samodzielnie wydrukować, są całkowicie bezpłatne.