Siedem dni w szałasie – święto Sukot w tradycji żydowskiej. Spotkanie edukacyjne

Muzeum Miasta Łodzi
📅 niedziela 09.10.2022
🎫 5zł
Spotkanie odbędzie się tuż przed rozpoczęciem tegorocznych obchodów święta Sukot i będzie złożone z dwóch części. Podczas pierwszej z nich zaprezentujemy czasowo wyłączony ze stałej ekspozycji wyjątkowy obiekt muzealny, jakim jest zachowana ściana z kuczki, pochodzącej z podwórka kamienicy przy ulicy Północnej 1/3, opowiadając przy tym o zwyczajach związanych z celebrowaniach święta Sukot w tradycji żydowskiej, a także jego symboliką. Natomiast w drugiej części spotkania, która odbędzie się w przestrzeni wystawy Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań zaprezentujemy inne charakterystyczne przedmioty, które były używane podczas tego święta.

Prowadzenie: Beata Kamińska, Anna Łagodzińska-Pietras
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Koszt: 5 zł (bilet ulgowy), 7 zł (bilet normalny)

Czy i jak motywować dzieci