Siedem dekad działalności Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA! Koncert jubileuszowy

Nowohuckie Centrum Kultury
📅 piątek 13.01.2023 do sobota 14.01.2023
Siedem dekad działalności Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA!
Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na uroczyste koncerty podsumowujące siedem dekad działalności Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA. Ten niezwykle utytułowany zespół posiada w swoim repertuarze pieśni i tańce pochodzące z wielu regionów Polski. Poddane artystycznemu opracowaniu, swoją treścią i wykonaniem, rozsławiają narodowy i regionalny folklor.

Zespół, na przestrzeni lat, uczestniczył w wielu przeglądach, konkursach i festiwalach zarówno krajowych jak i zagranicznych, gdzie reprezentował Polskę i był doceniany tak przez jurorów jak i publiczność.

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA jest członkiem Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF).

Koncert jubileuszowy jest dedykowany wychowankom, rodzicom i opiekunom. W programie znajdą się pieśni i tańce różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe. Wystąpią wszystkie grupy działające w zespole:  reprezentacyjna, młodzieżowa, dziecięca oraz kapela ludowa.

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA NOWA HUTA

koncerty jubileuszowe z okazji 70-lecia zespołu