Seria książeczek: To ja ci, mamo, poczytam

wtorek 03.03.2020 do wtorek 17.03.2020

To ja ci mamo poczytam seria książeczek dla dzieci

Seria książeczek TO JA CI MAMO POCZYTAM ma za zadanie zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania i sprawić, by proces ów dostarczał maluchowi radości i satysfakcji. Krótkie, proste teksty, częste powtórzenia, mała objętość, stosowanie absurdów przyciągających uwagę dziecka, pełne dynamiki ilustracje oraz bazowanie na lubianych przez dzieci wyrażeniach onomatopeicznych – to czynniki motywujące do samodzielnego czytania.
Książeczki inspirowane są metodą czytania globalnego, polegającą na zapamiętywaniu zapisu graficznego słów, dlatego seria może być wykorzystywana do pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami.

Autorką serii jest Maria Trojanowicz-Kasprzak – filolog polski, pedagog przedszkolny z wieloletnim stażem, zdobywczyni wielu nagród za propagowanie czytania globalnego, ekspertka Krajowej Sieci Kobiet Nauki. W 1996 r. otrzymała tytuł Nauczyciela Roku „za wdrażanie innowacyjnych metod i programów oraz nowoczesnych technik czytania”. Prowadzi blog www.czytanieglobalne.edu.pl.

Seria książeczek: To ja ci, mamo, poczytam

Drodzy Rodzice i Nauczyciele!

Seria książeczek TO JA CI, MAMO, POCZYTAM powstała w oparciu o doświadczenia międzynarodowej firmy wydawniczej Scholastic, działającej w 16 krajach na różnych kontynentach. Formuła książeczek, opracowana przez wybitnych psychologów i pedagogów, została zmodyfikowana i dostosowana do specyfiki języka polskiego.
Seria ma za zadanie zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania i sprawić, by proces ten dostarczał maluchowi radości i satysfakcji.

Krótkie, proste teksty, częste powtórzenia, mała objętość, stosowanie absurdów przyciągających uwagę dziecka, pełne dynamiki ilustracje oraz bazowanie na lubianych przez dzieci wyrażeniach onomatopeicznych – to czynniki motywujące do samodzielnego czytania.

Małe dzieci mają słabo wykształconą analizę wzrokową. Dlatego w książeczkach zastosowano większe spacje międzywyrazowe (aby wyrazy nie zlewały się) oraz odsunięto znaki interpunkcyjne od wyrazów (aby dziecko nie sądziło, że są one ich częścią składową).

Książeczki inspirowane są metodą czytania globalnego, polegającą na zapamiętywaniu zapisu graficznego słów. Dlatego seria może być wykorzystywana do pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami.

Co bardzo ważne: niezależnie od wieku dziecka, zawsze należy wskazywać czytany wyraz, aby dziecko kojarzyło jego wygląd z brzmieniem. Dopiero wówczas w jego pamięci utworzy się obraz czytanych przez dorosłego słów.

[Wstęp, który znajduje się w każdej książeczce z serii]

 

Format książeczek: 20 cm x 20 cm

Oprawa: miękka

Wydawnictwo Wir

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie