Serce Pinokia w Bibliotece

wtorek 21.10.2014 do środa 31.12.2014

Serce Pinokia w Bibliotece

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Włoski Instytut Kultury w Krakowie serdecznie zapraszają na wystawę „Serce Pinokia: Włoska literatura dziecięca w Polsce” w Oddziale dla dzieci „Rajskie Jabłuszko”, na parterze WBP w Krakowie.

Wystawa prezentuje książki ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i zbiorów prywatnych, ukazujące ponad stuletnią obecność włoskiej literatury dla dzieci i młodzieży w Polsce, zaczynając od Serca Edmunda de Amicisa i Pinokia Carla Collodiego, poprzez utwory Gianniego Rodariego i innych autorów drugiej połowy XX wieku, aż do najnowszych powieści fantasy Pierdomenica Baccalaria i Silvany De Mari.

Kuratorami wystawy są: Monika Woźniak, Magdalena Wrana.

Wystawa prezentowana będzie w WBP w Krakowie  w dniach 21 października – 31 grudnia 2014.

Wydarzenie objęte zostało patronatem Prezydenta Republiki Włoskiej.

Organizatorzy wystawy dziękują serdecznie Teatrowi Groteska (www.groteska.pl) za udostępnienie rekwizytów teatralnych na wystawę.

Breitling Aerospace UK

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Serce Pinokia w Bibliotece

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Z czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać wszyscy. Osoba chcąca korzystać z czytelni pozostawia u dyżurującego bibliotekarza ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Czytelnie i wypożyczalnie są ogólnodostępne i bezpłatne. Prawo do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni mają wszyscy …

Więcej

Adres:

ul. Rajska 1
31-124 Kraków


Kontakt:

tel./fax sekretariat: (0 12) 6
biblioteka@wbp.krakow.pl
http://www.wbp.krakow.pl