Sekrety Manufaktury – Spacery Architektoniczne

Manufaktura mapa

niedziela 02.09.2018

Sekrety Manufaktury - Spacery Architektoniczne

Ruszyły spacery architektoniczne, organizowane przez Muzeum Fabryki w Manufakturze. To okazja do zwiedzenia imperium Izraela Poznańskiego oraz poznania historii fabrykanckiej Łodzi.

Dzisiejsza Manufaktura, to kiedyś wielka fabryka zbudowana przez Izraela Poznańskiego, która słynęła z produkcji milionów metrów tkanin bawełnianych. Jeżeli chcecie poznać losy zakładów, wszystkiego dowiecie się od wykwalifikowanych przewodników z Muzeum Fabryki. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników historii. Szlak spaceru zaczyna się od przejścia przy Cinema City. Podczas zwiedzania przejdziecie pod słynną bramą wejściową do zakładów, od ul. Ogrodowej – bohaterką wielu znanych ujęć filmowych. W przeszłości to właśnie zegar na tej bramie przypominał pracującym, że zbliża się kolejna zmiana. Podczas spacerów poznacie też dawne funkcje wszystkich budynków na terenie kompleksu oraz jak zmieniły się na przestrzeni lat. 

Dodatkowe informacje:

  • Udział w spacerach jest całkowicie bezpłatny. Natomiast kontynuacja zwiedzania z przewodnikiem, która odbywa się w Muzeum Fabryki, jest możliwa po zakupieniu biletu.
  • Wydarzenie jest przeznaczone również dla dzieci znajdujących się pod opieką dorosłego opiekuna.
  • Spacery będą odbywać się we wszystkie niedziele do końca wakacji (do 2 września 2018) w dwóch turach:

I tura: 12.00-13.00 – część bezpłatna (od 13.00 zapraszamy na kontynuowanie zwiedzania z przewodnikiem w Muzeum Fabryki, po wykupieniu biletu)
II tura: 15.00-16.00 – część bezpłatna (od 16.00 zapraszamy na kontynuowanie zwiedzania z przewodnikiem w Muzeum Fabryki, po wykupieniu biletu)

Organizator: Muzeum Fabryki

Czas i miejsce: 
13 maja (niedziela) – 2 września (niedziela) 2018
godz. 12.00-13.00 i 15.00-16.00
Rynek Manufaktury, przejście przy Cinema City – miejsce startu spaceru

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także