Scena NCK – bajkowa jesień

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

sobota 10.12.2016

Bajkowa jesień w NCK

Sezon teatralny 2016/2017 rozpoczniemy od klasyki gatunku, czyli przygód Pinokia. Będzie też „Plastusiowy pamiętnik” – spektakl otrzymał nagrodę publiczności na zeszłorocznym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, „Jaś i Małgosia”, „Tańcząca choinka”, a na deser klasyczny balet. Przyjadą do nas teatry z Rabki, Zabrza, Będzina, Warszawy i Lwowa. 

Scenę NCK wypełnią aktorzy w barwnych strojach i bogata scenografia. Będzie też dużo muzyki, śpiewu i trochę humoru – czyli wszystko to co dzieci lubią najbardziej.

Zapraszamy!

Repertuar dla dzieci

DZIADEK DO ORZECHÓW – spektakl baletowy
Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu

10 grudnia (sobota), godz.11.00, Scena NCK

Akcja tego pięknego baletu Piotra Czajkowskiego, rozgrywa się w Wigilię. Mała Klara otrzymuje niezwykłe bożonarodzeniowe prezenty. Jest wśród nich tajemnicza mechaniczna lalka Dziadka do orzechów. A że ta noc ma w sobie coś magicznego, więc pod wrażeniem nowej zabawki dziewczynka przeżywa czarowny sen. Dziadek do orzechów to przedstawienie pełne magii, wzruszeń i zachwycających scen tańca – prawdopodobnie najpopularniejsza kompozycja baletowa świata.

bilety: 120/ 90 zł

A JUŻ W NOWYM ROKU…

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI

30 stycznia – 10 lutego 2017 r.

Festiwal – odbywający się rokrocznie podczas ferii zimowych – służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci. Imprezy towarzyszące – warsztaty, spotkania i wystawy dają najmłodszym widzom możliwość wejścia w świat teatru „od kuchni”. Przez 10 dni festiwalowych, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, będzie można zobaczyć 10 spektakli adresowanych do młodych widzów.

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni – tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Scena NCK – bajkowa jesień

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook