Scena Młodego Widza: Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

Elektoralna 12 mapa

niedziela 16.10.2022

30

Scena Młodego Widza: Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

16 października o 12.00 zapraszamy na wizytę lekarską… do teatru. Autorka sama jest lekarzem, więc wie jaki strach u małych pacjentów wywołują spotkania z “medycyną”. Ale bez obawy – u nas będzie wesoło! Razem z kukułką, sową z Rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzą rozmaite gabinety lekarskie. Po spektaklu zapraszamy oczywiście na warsztaty teatralno-plastyczne!

Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z Rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi Gabinet Zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, Pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, lekarza Laryngologa, który zbada słuch kukułki, Gabinet RTG czy Gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki. Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji Teatru Lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej.

Opracowaniem plastycznym zajął się Dariusz Żejmo. Muzykę, graną na żywo, skomponował kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski” – Krzysztof Zaremba. Część lalek zaprojektowała sama autorka tekstu dr Anna Rumianek – Internista i Pulmonolog, na co dzień pracująca w toruńskim Szpitalu Wojewódzkim. Pomysły na rozwiązania scenograficzne, kostiumy i lalki mieli aktorzy, którzy, według wierszy autorki, napisali scenariusz i przenieśli leśne przypadki Doktora Bonifacego Trąbki na scenę.

Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki
16 października 2022 r. (nd) 12:00, MIK, ul. Elektoralna 12
Dla widzów 3+
Czas trwania 50 min.
Bilety 30 zł
Po spektaklu zapraszamy na warsztaty teatralno-plastyczne

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatrzdrowie