Scena Młodego Widza: Baśń o trzech konikach

Elektoralna 12 mapa

niedziela 04.12.2022

30

Scena Młodego Widza: Baśń o trzech konikach

4 grudnia o 12.00 na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury zagości Teatr Animacji z Poznania i przeniesie nas do prastarego, magicznego lasu. „Baśń o trzech konikach” to historia inspirowana motywami ludowymi, która przypomina nam, jak ważne jest to, by być sobą i że ofiarowane dobro zawsze do nas wróci. A po spektaklu, jak zawsze zapraszamy na rodzinne warsztaty!

Dawno, dawno temu… A może wcale niedawno…? W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a ten trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, jak sam jest ważny i potrzebny, i jak wiele znaczy dla całego lasu…

„Baśń o trzech konikach” to prosta opowiastka inspirowana motywami ludowymi i skierowana do młodszych dzieci. Przypomina nam, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarujemy, zawsze do nas wróci.

Po spektaklu zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których porozmawiamy o spektaklu i towarzyszących mu emocjach. Każdy z uczestników, z materiałów recyklingowych, będzie mógł wykonać pacynkę konika– ludowego, bajkowego, a nawet jednorożca i samodzielnie wcielić się rolę aktora-lalkarza. Warsztaty poprowadzi Anna Woźniak.

SCENA MŁODEGO WIDZA
4 GRUDNIA (ND) 12:00/ Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12
BAŚŃ O TRZECH KONIKACH
Bilety: 30 zł na mik.waw.pl i w Kasie MIK

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:baśniekonieteatr