Samo dzielny – seria dla trzylatków i ich rodziców

środa 20.04.2016 do sobota 30.04.2016

Samodzielny wstaje sam Wydawnictwo Egmont dla dzieci

W kwietniu Wydawnictwo Egmont wprowadza na rynek nową serię – Samo dzielny. Składać się będzie z dwóch książek o przygodach trzyletniego przedszkolaka o imieniu Samuel, który poznaje czym jest samodzielność. „Samo dzielny wstaje sam” oraz „Samo dzielny lepiej wie” trafią do rąk czytelników 27 kwietnia.

Znakomite teksty Zofii Staneckiej, przepełnione wyjątkową wrażliwością na potrzeby dzieci i problemy, z którymi się zmagają, oraz zabawne ilustracje Tomasza Samojlika, gwarantują wysoką jakość i dobrą zabawę, książkę uzupełniają także porady dla młodych rodziców.

Każdy tom z cyklu Samo dzielny porusza inny dziecięcy „problem” związany z codziennymi doświadczeniami dziecka w wieku przedszkolnym, takimi jak: samodzielne jedzenie, wstawanie, pierwsze dni w przedszkolu, spory z rówieśnikami, pomaganie innym i wiele, wiele innych. Ostatnie dwie strony książki zawierają wskazówki dla rodziców związane z danym problemem.

Samo, czyli Samuel, to uroczy trzylatek, który każdego dnia uczy się samodzielności. Zaczyna działać zaraz po wstaniu i nie przestaje aż do wieczora. A kiedy czegoś chce, nic go nie zatrzyma.

Poprzez jego doświadczenia z samodzielnością, książka naprowadza dziecko na właściwe wzory działań. Rodziców natomiast zachęca, by pozwolili dziecku na samodzielność, równocześnie pokazując, że zasady dorosłych nie zawsze przystają do wyobraźni dziecka, a także do poziomu przyswojenia przez dziecko norm i ról społecznych.

W każdej książce na końcu zamieszczone są kolorowanki dla dziecka i dwie strony wskazówek dla rodziców związanych z danym problemem (np.: w kontekście rozwoju dziecka – dlaczego warto pozwalać dziecku na samodzielne wykonywanie zadań, nawet jeśli wykonuje je niedokładnie, bałagani i długo to trwa; czy, jak i kiedy interweniować, gdy dzieci się kłócą.)

samodzielny lepiej wie Wydawnictwo Egmont dla dzieciPorady podzielone są na następujące części:

– o rozwoju dziecka na etapie 3-4 lata (co już może umieć, a co jeszcze przekracza jego możliwości)

– rady psychologa/socjologa, jak radzić sobie z danym problemem (np. złością dziecka) lub jak wspomagać rozwój dziecka.

Polecamy!

Samo dzielny wstaje sam
Seria wydawnicza: Samo dzielny
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Tomasz Samojlik
Oprawa: Twarda
Cena: 19,99 zł

Samo dzielny lepiej wie
Seria wydawnicza: Samo dzielny
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Tomasz Samojlik
Oprawa: Twarda
Cena: 19,99 zł

Więcej informacji o książkach na stronie Wydawnictwa Egmont

Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Obecnie działa w ponad 20 krajach świata. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest …

ul. Dzielna 60

poczta@egmont.pl