Rzeka Żywa: Wyspy pływające dla cybińskiej fauny

Brama Poznania, ul. Gdańska 2
📅 sobota 06.07.2019
Rzeka Żywa: Wyspy pływające dla cybińskiej fauny
W lipcu, na poznańskim odcinku Cybiny – dokładnie na wysokości Bramy Poznania ICHOT – wrocławska Fundacja OnWater zamontuje pływające wyspy na rzece.

Co to są ogrody pływające?

Koncepcja ogrodów pływających została stworzona i opracowana przez Fundację OnWater z Wrocławia, która zajmuje się realizacją tego rodzaju projektów od kilku lat. Ogrody pływające to lekka konstrukcja wysp wodnych o funkcjach pobytowo – filtrujących, których głównym zadaniem jest poprawa różnorodności biologicznej, związanej z fauną i florą. Głównym zadaniem pływających ogrodów jest wprowadzenie zieleni do centrum miast, zwiększając ich bioróżnorodność, a także oczyszczając powietrze i wodę. Pływające ogrody stwarzają warunki do powstania unikalnych ekosystemów w mieście. Na szatę rośliną składają się głównie gatunki rodzime, dodatkowo ogród ewoluuje i rozwija się poprzez nanoszone przez wiatr i ptactwo nowe nasiona.

Więcej informacji o wyspach i ich roli w mieście: http://onwater.pl/wodne-ogrody-2/

W godzinach 14:00-15:00 zapraszamy na animacje nad rzeką dla rodzin z dziećmi związane z wyspami (wstęp wolny).

Projekt realizowany w ramach CONNECTING Nature (Program Ramowy Horyzonty 2020)

Termin: 6 lipca, godz. 14:00-17:00

Czy i jak motywować dzieci

Miejsce: Amfiteatr Bramy Poznania