Rzeka Rowerów – piknik rowerowy przy Bramie Poznania

start: Iglica na placu Kolegiackim
📅 niedziela 14.08.2022
Rzeka Rowerów - piknik rowerowy przy Bramie Poznania
Rodzinny przejazd rowerowy z przewodnikiem rusza z Wolnego Dziedzińca pod Urzędem Miasta Poznania i będzie liczyć ok. 6 km. Trasa będzie przebiegać przez centrum Poznania, następnie Wartostradą do Bramy Poznania, gdzie na amfiteatrze nad Cybiną odbędzie się piknik rodzinny.

Rzekę Rowerów organizujemy wspólnie jako Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa – operator Bramy Poznania.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Rower Ukraina”, będąc jednocześnie zakończeniem akcji. Finansowane przez International Visegrad Fund, w ramach grantu V4UA.

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY!

Szczegółówy program:
SPACERY Z HISTORIĄ
Odkryj historię i tajemnice placu Kolegiackiego podczas krótkich, bezpłatnych spacerów z przewodniczką miejską wokół placu.

godziny spacerów: 10:45, 11:30
czas trwania: 30 minut
miejsce zbiórki: Iglica na placu Kolegiackim

WARSZTATY PRZED PRZEJAZDEM ROWEROWYM: OZDABIAMY ROWERY
Przed wielkim przejazdem zapraszamy wszystkich na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania. Od godz. 10:30 na miejscu będzie nasz zespół z różnymi materiałami, którymi będzie można ozdobić kolorowo rowery. Zapraszamy dużych i małych! Zachęcamy również do przyjechania z przystrojonymi samodzielnie rowerami. Najładniejsze aranżacje zostaną nagrodzone!

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DOBREGO SMAKU
Na płycie placu Kolegiackiego znajdą się stoiska Festiwalu Dobrego Smaku z mnóstwem smacznych potraw i inspiracji. Wydarzenie zaczyna się o godzinie 11:00.

WIELKI PRZEJAZD ROWEROWY
Zapraszamy małych i dużych na wielki, rodzinny przejazd rowerowy!

Ruszamy o godzinie 12:00 z Wolnego Dziedzińca pod Urzędem Miasta Poznania, przejeżdżamy przez plac Kolegiacki i wspólnie w barwnym korowodzie jedziemy przez miasto. Trasa liczy ok. 6 km i jest dostosowana nawet do umiejętności dzieci. Przejazd będzie zabezpieczony przez policję. Jedziemy pod Bramę Poznania!

Dokładna trasa przejazdu: Wolny Dziedziniec, Plac Kolegiacki – Wodna – Grobla – Mostowa – Garbary – Małe Garbary – Wolnica – Solna (z zawrotką na skrzyżowaniu z Al. Niepodległości) – Kościuszki – Libelta – Plac Ratajskiego – 3 Maja – Ratajczaka – Kościuszki – Półwiejska – Królowej Jadwigi – Garbary – Kazimierza Wielkiego – Mostowa – Most Św. Rocha – Kórnicka – Piotrowo – Berdychowska – Rychlewskiego – Wartostrada – Brama Poznania

ROWEROWY PIKNIK RODZINNY
Dołącz do rowerowego pikniku pełnego atrakcji! Wokół Bramy Poznania zapraszamy do rozkładania się na kocykach i skorzystania z licznych atrakcji, które przygotowaliśmy na ten dzień:

• stoiska z ofertą lokalnych restauratorów, na których będzie można zakupić smakołyki
  • animacja dla dzieci
  • koncert
  • bajkowy teatr
  • stoiska poznańskich twórców, na których będzie można zakupić piękne wyroby rękodzielnicze
  • rowery towarowe do przetestowania
  • krótkie przejażdżki rowerową rikszą

Piknik będzie trwał od godz. 13:00 do 17:00.

ZNAKOWANIE ROWERÓW
Na miejscu pikniku rowerowego będzie stanowisko Policji, która będzie znakowała rowery w celu zabezpieczenia na wypadek kradzieży. Liczba miejsc jest ograniczona. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Przyjadą również policyjni i rowerowi edukatorzy, z którymi będzie można porozmawiać.