Rytm, Ekologia, Edukacja czyli Nie bądź jednorazowy w Łodzi

poniedziałek 25.05.2015

W środę 13 maja w Pasażu Schillera pod hasłem „Nie bądź jednorazowy” odbył się głośny ekologiczny happening. Zagrała orkiestra Rób Upcycling Beat, którą tworzyli przedstawiciele Fundacji Ekologicznej Arka – pomysłodawcy projektu oraz uczniowie szóstych klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodzi.

W środę 13 maja w Pasażu Schillera pod hasłem „Nie bądź jednorazowy” odbył się głośny ekologiczny happening. Zagrała orkiestra Rób Upcycling Beat, którą tworzyli przedstawiciele Fundacji Ekologicznej Arka – pomysłodawcy projektu oraz uczniowie szóstych klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodzi.I ch instrumenty powstały z odpadów: starych wiaderek, bębnów od pralki, rur, butelek itp.
 
– Występ orkiestry ma zachęcić do stania się świadomym ekologicznie konsumentem, promować ograniczanie ilości opakowań już podczas zakupów. Unikania jednorazówek i nadmiernie opakowanych produktów, ponowne wykorzystanie odpadów, aby jak najpóźniej trafiły do kosza, ponieważ recykling generuje również uciążliwości dla środowiska – tłumaczy Alicja Fober z Arki
 
Po happeningu ekspozycja wystawy „Nie bądź jednorazowy” przygotowanej przez Arkę będzie dostępna stacjonarnie na terenie MANUFAKTURY.
Projekt „Nie bądź jednorazowy”, to nasz nowy pomysł na prowadzenie nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest  ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. Cała trasa jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii , w której w ciągu całego roku, organizowane będą happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce.
W kampanii realizujemy także akcje:
•         365 reklamówek śmieci (www.365reklamoweksmieci.pl )
•         Listy dla Ziemi (www.listydlaziemi.pl), 
•         pokazy Ośmiokąta edukacyjnego.
Informacja nadesłana przez p. Maję Osińską 
Fundacja Instytut Działań Twórczych
ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73
90-558 Łódź
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także