Rysowanie i bazgrolenie z Marysią Dek – warsztaty dla dzieci

Gdyńskie Centrum Kultury online mapa

sobota 20.03.2021

Rysowanie i bazgrolenie z Marysią Dek - warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na warsztaty ze znakomitą ilustratorką. Marysia Dek zabierze Was w podróż do najgłębszych zakątków naszej wyobraźni – świata przyrody, zwierząt i ludzkich emocji. Będzie twórczo i inspirująco. Poznacie różne techniki, od rysowania, po wydzieranie i monotypie. Dobra zabawa gwarantowana, zarówno dla małych, jak i nieco większych. Widzimy się 6, 13 i 20 marca, w sobotę o godz. 10, na kanale YouTube Konsulatu Kultury. Wszystkie odcinki dostępne będą bezpłatnie.

„W krzywym zwierciadle – zabawa z autoportretem”: premiera 20 marca, sobota, godz. 10:00

Przygotuj lusterko, bombkę/czajnik – coś, w czym będziesz się mogła/mógł przejrzeć. Bez patrzenia na kartkę narysujemy własny autoportret. Nie będzie jednak to tak łatwe, jak może się Wam wydawać – będziemy rysować ręką, którą na co dzień nie piszemy oraz z zamkniętymi oczami. Stworzymy również autoportret wydzierankę, spojrzymy na swój profil, pobawimy się śmiesznymi, przerysowanymi minami.

Techniki: ołówek/kredki, wydzieranka (kolorowy papier, gazety, klej), monotypia (pastele olejne), pojawiający się obraz (świeczka, akwarele), figurki do teatrzyku cieni (tektura, patyczki).

 

 

więcej informacji

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie