Rysiek superwróbel – film w kinach od 16 czerwca! Mamy zaproszenia!

piątek 16.06.2023 do niedziela 18.06.2023

Rysiek Superwróbel

Pora kończyć afrykańskie trele i wracać do domu! Wróbel Rysiek, wychowany przez rodzinę bocianów, marzy o tym, by poprowadzić stado. Niestety, ta zaszczytna i odpowiedzialna misja przypada komuś innemu. Rysiek nie może się z tym pogodzić i opuszcza stado. W pojedynkę wyrusza w podróż pełną niebezpieczeństw i przygód. Wkrótce spotyka wróblicę Sonię, przetrzymywaną przez chciwego pawia Zamano. By ją uwolnić, nasz superwróbel musi rozwiązać zagadkę i odnaleźć bezcenny klejnot. Wymaga to nie tylko zgranej drużyny i wzajemnego zaufania, lecz przede wszystkim umiejętności nabytych od bocianów. Spryt i odwaga znów pomogą małym wróblom osiągać wielkie cele!

Uparty jak wróbel

Animowana opowieść o wychowanym w bocianiej rodzinie wróbelku Ryśku, który bardzo chce być bocianem i, pomimo zakazu zatroskanych przybranych rodziców, bierze udział w wielkiej ptasiej migracji, zdobyła sympatię i uznanie młodej publiczności i krytyki w 2017 roku. Do perypetii walecznego wróbla postanowiono powrócić. Nad filmem, podobnie jak i przy poprzedniej części, pracowały studia w Belgii, Luksemburgu i Norwegii.

Rysiek dał radę

„W porównaniu z wysokobudżetowymi produkcjami, druga część przygód Ryśka nie odstaje od nich ani pod względem fabuły, ani jakości animacji. Dzięki niezwykłej oprawie plastycznej, pomysłowym postaciom i przekazowi opartemu na wartościach takich jak przyjaźń, rodzina i solidarność (a także krytyka chciwego konsumpcjonizmu), film powinien znaleźć  odbiorców na całym świecie”pisał Falk Straub w „Kino Zeit”. „W udany sposób nakreślono portret psychologiczny bezwzględnego ptasiego  dyktatora (pawia), którego okrucieństwo wynika z urazów psychicznych, co odświeżająco narusza zwykły schemat walki czystego dobra i zła (…) Twórcze wykorzystanie muzyki dodało filmowi dynamiki i różnorodności, i to bez zgranych elementów musicalowych” donosiłDeutsche Film- und Medienbewertung” (FBW). „Zarówno fabuła, postacie, jak i sceneria wydają się czerpać inspiracje z wielu źródeł, od «Indiany Jonesa» i «Aladyna», po «Angry Birds» i «Rio». Ale twórcy rzadko popełniają błędy, starając się skutecznie zabawić młodą publiczność dobrze znanymi tematami i wypróbowanymi technikami opowiadania zajmującej historii. Dzieciaki się ubawią!” zapewniał Birger Vestmo na łamach „Filmpoliteiet”.

https://bilety.forumfilm.pl/rysiek-superwrobel

Rysiek Superwróbel

Uwaga! Z okazji premiery filmu Rysiek Superwróbel Miasto Dzieci zaprasza do zabawy, w której mogą Państwo zdobyć dwuosobowe zaproszenia na film do kina Cinema City w wybranym mieście! 

Czeka na Was 25 dwuosobowych zaproszeń do wykorzystania w dniach 16 – 29 czerwca.

Jak zdobyć zaproszenie? Sprawdź TUTAJ

Zobacz zwiastun

Rysiek Superwróbel

Data premiery: 16.06.2023
Tytuł oryginalny: Richard the Stork 2
Gatunek: Animacja, Przygodowy
Reżyseria: Benjamin Quabeck, Mette Tange
Scenariusz: Reza Memari, Philip LaZebnik, Mette Tange
Kraj produkcji: Niemcy, Belgia, Norwegia
Czas trwania: 84 minuty

Obsada wersji polskiej (głosy):
Józef Pawłowski – Rysiek
Karolina Czarnecka – Samia
Olga Sarzyńska – Olga
Przemysław Glapiński – Kiki
Stefan Pawłowski – Maks
Jarosław Boberek – Zamano
Piotr Grabowski – Klaudiusz
Marysia Krzyżanowska – Basia
Elżbieta Kijowska – Zora
Włodzimierz Press – Walter
Brygida Turowska – Biba
Aleksandra Bieńkowska – Jutrzenka
Janusz Wituch – Bubo
Norbert Kaczorowski – gołąb Nielot
Paulina Łaba – gołębica
Jakub Szydłowski – gołąb Szef
Dariusz Odija – sroka Srokie Oko
oraz: Magdalena Herman-Urbańska, Justyna Orzechowska, Tomasz Olejnik, Rafał Fudalej i inni
Piosenki śpiewali: Przemysław Glapiński, Jakub Szydłowski, Dariusz Odija, Adam Krylik

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie