Rycerski Dzień Dziecka

📅 niedziela 03.06.2018
Wstęp bezpłatny
Rycerski Dzień Dziecka

3 czerwca przeniesiemy się do czasów, gdy włodarzami na zamku byli zacni rycerze, po jego krużgankach przechadzały się piękne białogłowy, zaś rzemieślnicy pokornie pracowali na rzecz swego pana…

Teren Kompleksu Zamkowego Tarnowice Stare zostanie opanowany przez zbrojnych rycerzy, którzy po rozbiciu obozowiska, będą uczestniczyć w turniejowych zmaganiach, ku uciesze wiwatującej publiczności. Gwarantujemy moc atrakcji – pokazy rycerskie, wspólne zabawy, pyszne przekąski, a do tego bazar staroci i jarmark rękodzieła. Dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Tarnowskie Góry udział w przygotowanych atrakcjach oraz pokazach jest bezpłatny.

3.06.2018 r. godz. 13:00 – 19.30

Program RYCERSKIEGO DNIA DZIECKA
13.00 – oficjalne rozpoczęcie z udziałem rycerzy i dam
14.00 – turniej rycerski na miecz i tarczę
15.00 – pokaz tańców dawnych
16.00 – pokaz rycerskiego rynsztunku
16.30 – Turniej Dam i Rycerzy
17.30 – pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
18.00 – Wielki Turniej Rycerski-turniej walki na bezpieczne miecze dla widzów
19.30 – „Napad na obóz i potyczka”

Miejsce: Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare, ul. Pyskowicka 39, 42-612 Tarnowskie Góry

Dane kontaktowe organizatora:

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

www.fundacjakomplekszamkowy.pl