Ruszają pierwsze rodzinne zajęcia w ramach cyklu „Mała Akademia Emocji”

Nadbałtyckie Centrum Kultury, Korzenna, Gdańsk, mapa

sobota 25.02.2017

Ruszają pierwsze rodzinne zajęcia w ramach cyklu „Mała Akademia Emocji”

Już 25 lutego 2017 r., w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, , odbędą się pierwsze zajęcia w ramach „Małej Akademii Emocji”. Jest to cykl spotkań dla dzieci i dorosłych, których celem jest pokazanie, jak – na podstawie wybranych książek – można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne z perspektywy ich rozwoju emocjonalnego.

 

Inicjatorami cyklu są: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach powołanej przez nią Gdańskiej Akademii Rodzica, oraz Wydawnictwo Ene Due Rabe.

Chcemy zapewnić rodzicom wsparcie w ich trudnym zadaniu mądrego, wolnego od przemocy, wychowywania dzieci, a wspólne czytanie to wspaniała okazja do bliskości, pogłębiania więzi między rodzicem i dzieckiem. mówi Celina Górska-Galińska– koordynatorka Gdańskiej Akademii Rodzica Fudnacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie konfliktów, tolerancji i umiejętności prowadzenia sporów. Punktem wyjścia do dalszych zajęć stanie się książka „Jak dwie krople wody” autorstwa Vanessy Cattelin. Treść publikacji zostanie przedstawiona w teatralnej interpretacji aktorów Teatru Miniatura: Edyty Janusz – Ehrlich i Piotra Kłódko.

Postaramy się, aby czytanie książki, które rozpoczyna każde spotkanie, przekraczało standardowe ramy czytania aby pokazać rodzicom oraz opiekunom możliwości drzemiące w tej czynności” – mówi Tomasz Kuźmicki z Wydawnictwa EneDueRabe.

Dalsza część zajęć to bloki warsztatowe, oddzielne dla dzieci i rodziców. Warsztaty będą prowadzone przez specjalnie przygotowanych prowadzących, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz długoletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii czy zajęć rozwojowych dla dzieci i dorosłych.

W programie pierwszych zajęć „Małej Akademii Emocji”:

  • Jak dwie krople wody” w dynamicznej interpretacji Edyty Janusz Ehrlich i Piotra Kłódko aktorów Teatru Miniatura.

  • Czy umiesz się kłócić?” warsztaty dla dzieci.

  • Czy konflikty są potrzebne? otwarta rozmowa dla dorosłych.

W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książek Wydawnictwa EneDueRabe w promocyjnych cenach.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Na wszystkie zajęcia Małej Akademii Emocji wstęp jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem: gar@fdds.pl

Data: 25 lutego 2017 r.

Godzina:12.00

Czas trwania: 2h

Miejsce: NCK, Gdańsk, ul. Korzenna 33/35

Organizatorzy: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), Wydawnictwo EneDueRabe

___

Więcej na temat książki:

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ruszają pierwsze rodzinne zajęcia w ramach cyklu „Mała Akademia Emocji”

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku jest samorządową instytucją kultury Województwa Pomorskiego, której zadaniem jest upowszechnianie kultury oraz organizowanie i prowadzenie współpracy kulturalnej województwa z innymi państwami, w szczególności państwami basenu Morza Bałtyckiego.

Od 1992 r. zajmujemy …

Więcej

Adres:

Nadbałtyckie Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/35
80 - 851 Gdańsk
Kontakt:

+48 (58) 301 10 51
sekretariat@nck.org.pl
http://www.nck.org.pl
facebook