Ruszaj w rejs po Energię Wisły

📅 piątek 18.05.2018 do niedziela 20.05.2018
bezpłatne
Ruszaj w rejs po Energię Wisły

Letnia pogoda zachęca do opuszczenia domowego zacisza i zaczerpnięcia świeżego powietrza oraz witaminy D naturalnymi sposobami. Jedną z propozycji na spędzenie wolnego czasu oferuje nam Fundacja Wisła Warszawie, która zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy, a także turystów na bezpłatne rejsy po warszawskim odcinku najdłuższej polskiej rzeki. Projekt Energia Wisły jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę i skierowany do każdego!

W ramach inicjatywy Energia Wisły odbędzie się 240 rejsów po Wiśle, z których każdy będzie trwał godzinę. Pierwsze z nich rozpoczną się już 18 maja, a pływać będziemy mogli aż do września. W każdym tygodniu statek Inna Bajka będzie wypływał z przystani KURIER na Bulwarze Karskiego 12 razy i zabierze na swój pokład każdorazowo 12 osób, które pod okiem przewodnika oraz kapitana będą poznawać atrakcje turystyczne nie tylko Wisły, ale także Warszawy oraz sposoby spędzania wolnego czasu na lub w pobliżu rzeki.

Trasa rejsu to wspólny wysiłek profesjonalistów odpowiedzialnych zarówno za techniczne aspekty żeglugi, jak i atrakcje turystyczno-rekreacyjne. Łódź wypływa z Bulwaru Karskiego, by następnie ruszyć w górę rzeki, co pozwoli podziwiać stolicę, bulwary, nowoczesne Centrum Nauki Kopernik, wejście do portu przy Cyplu Czerniakowskim oraz Pomnik Sapera. Po nawrocie w okolicach Mostu Łazienkowskiego uczestnicy będą mogli oglądać z pokładu plażę saską, dziki prawy brzeg Wisły, który objęty jest programem Natura 2000. Wracamy podziwiając Zamek Królewski i Stare Miasto.

Podczas rejsu przewodnik będzie podpowiadał uczestnikom ciekawe miejsca do rekreacji i odpoczynku nie tylko na opływanej trasie, ale także całej długości Wisły. Wszyscy biorący udział dowiedzą się jakie instytucje kultury i nauki, atrakcje turystyczne i miejsca do rekreacji wodnej warto odwiedzi. Nie zabraknie informacji edukacyjnych na temat fauny i flory wiślanej, a także o kolejnych ciekawych projektach dla mieszkańców miasta. Wszyscy, a przede wszystkim najmłodsi uczestnicy zostaną zaznajomieni ze sposobami bezpiecznego uprawiania sportów wodnych, a eksperci zaprezentują podstawowe umiejętności żeglarskie, jakie mogą przydać się w życiu codziennym – mowa tutaj m.in. o nauce wiązana węzłów żeglarskich.

Każdy z uczestników rejsu z bliska będzie mógł poznać nowoczesną, a jednocześnie nawiązującą do historii drewnianą łódź motorową Inna Bajka. Obsługą techniczną zajmować się będzie wykwalifikowana ekipa z wieloletnim doświadczeniem, a za sterem zasiądzie kapitan, który sprawnie i bezpiecznie zabierze wszystkich w podróż po Wiśle. Udział w bezpłatnym rejsie może wziąć każdy chętny. W sumie w 2018 roku na pokład łodzi będzie mogło wejść prawie 3 tysiące osób.

Szczegółowe informacje dostępne na: http://wislawarszawie.org