Rusza Uniwersytet Dziecięcy w Raciborzu

📅 sobota 16.04.2011 do sobota 11.06.2011
Rusza Uniwersytet Dziecięcy w Raciborzu

Inauguracja odbędzie się 16 kwietnia, w sobotę, o godzinie 11.00, w auli PWSZ przy ul: Słowackiego 55. Plan uroczystości przewiduje informację o ideii uniwersyteów dziecięcych, wykład inauguracyjny, wręczenie słuchaczom legitymacji i ineksów oraz rozmowy w kuluarach.

Kolejne wykłady odbędą się 7 i 28 maja oraz 11 czerwca. Dotyczyć będą paleontologii (Czy prapradziadek żaby mógł zjeść człowieka), neurofizjologii (Czy można żyć bez mózgu) oraz sejsmologii (Dlaczego ziemia się trzęsie). Na zakończenie każdy z uczestników wykładów otrzyma dyplom ukończenia I semestru Uniwersytetu Dziecięcego w Raciborzu.

Uniwersytety dziecięce to naukowa zabawa w studiowanie. W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W czasie wykładów dzieci zostają same, bez rodziców, jak prawdziwi studenci…

Misją Uniwersytetu Dzieciecego jest rozbudzenie w uczniach szkoły podstawowej naukowej pasji. Pokazanie, iż nauka jest fascynującą przygodą, która może trwać przez całe życie…

Zajęcia na Uniwersytecie Dzieciecym są odpłatne. Udział w letnim semestrze: kwiecień – czerwiec to 80 zł plus 15 zł. wpisowego (w tej kwocie zawarty jest koszt indeksu, legitymacji studenckiej oraz materiałów promocyjnych).

Na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego można się zapisać w Raciborskim Centrum Kultury, ul. Chopina 21, tel, (32) 415 31 72,) Należy wypełnić deklarację zgłoszeniową, dołączając do niej 2 zdjęcia oraz uiścić opłatę w kasie RCK. Można też wypełnić deklarację w sobotę, podczas uroczystości inauguracyjnych.

www.rck.com.pl
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, ulica Chopina 21
Telefon: 32 415 25 40, 32 415 31 72
Email: jolanta.reisch@googlemail.com
 

527 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent