Rusza Ogólnopolska Kampania – Czytaj dzieciom, bo warto

sobota 14.09.2013 do niedziela 26.01.2014

„Czytaj dzieciom, bo warto” to zarazem nazwa i hasło przewodnie ogólnopolskiej kampanii informującej o pozytywnych stronach czytania dzieciom. W ramach akcji Grupa Artystyczna „Fifik i Pepe oraz przyjaciele” będąca organizatorem wyruszy w niezwykłą podróż po Polsce.

 

W najbardziej aktywnych galeriach i centrach handlowych realizowane będą eventy animacyjne połączone z promowaniem czytelnictwa dzieciom, pierwszy odbędzie się 14-15 września br. w Centrum Handlowym AKS Chorzów należącym do Carrefour Polska w godzinach od 10 do 17.

Organizator akcji przewidział atrakcje dla dzieci takie jak: malowanie twarzy, gra w wielkiego dmuchanego darta, cyrkowy dmuchaniec do skakania, zabawy wielkimi klockami, modelowanie baloników, kącik plastyczny oraz quizy i konkursy z książkowymi nagrodami.

Animatorzy przebrani w bajkowe stroje będą nie tylko umilać czas najmłodszym uczestnikom eventu, ale również prowadzić akcję informacyjną dla rodziców dotyczącą pozytywnych stron czytania dzieciom.

Organizator kampanii w szczególności pragnie zwrócić uwagę na to, że wspólnie spędzony czas w towarzystwie książki poprawia relacje pomiędzy rodzicem, a dzieckiem oraz wzmacnia więzi rodzinne. Za pozytywne strony czytania uważa także: rozwój umiejętności językowych, ćwiczenie koncentracji, zdobywanie wiedzy oraz pobudzenie w dziecku ciekawości świata.

Warto wspomnieć, że w ramach akcji „Czytaj dzieciom, bo warto" realizowane są działania informacyjne w żłobkach i przedszkolach. Przez cały okres trwania kampanii do wybranych placówek będą rozsyłane scenariusze zajęć do wykorzystania przez nauczycieli oraz materiały o charakterze edukacyjnym.

Akcja trwa do końca stycznia 2014 roku. Zapraszamy do śledzenia bieżącego harmonogramu eventów na stronie internetowej organizatora www.fifikipepe.pl oraz na facebooku, a także do aktywnego udziału w konkursach z książkowymi nagrodami partnerów akcji ( wydawnictw: Martel, Dreams, Helios, Znak).

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:patronat