Rusza druga edycja Festiwalu Funduszy Europejskich: Małopolska myśli o Tobie

Rynek w Oświęcimiu
📅 niedziela 21.08.2016
Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”
Olkusz, zwany „Srebrnym Miastem”, będzie kolejnym przystankiem na tegorocznej festiwalowej trasie. Już w niedzielę, 21 sierpnia (start godz. 14.00), na olkuskiej starówce funduszowa wiedza spotka się z praktyką dzięki beneficjentom, którzy zaprezentują tam swoje projekty. Nie zabraknie także muzycznych atrakcji, które zapewni gwiazda wieczoru zespół Zakopower.

Funduszowe inspiracje

Spotkanie z beneficjentami Funduszy Europejskich to kolejna okazja, aby dowiedzieć się więcej
o tym, jak sięgnąć po fundusze, i w jaki sposób wykorzystać je z sukcesem. Zapraszamy na stoiska naszych wystawców, którzy podczas festiwalu będą opowiadać o swojej przygodzie z realizacją projektów unijnych. Będzie można nie tylko posłuchać, ale także zobaczyć, doświadczyć, a nawet skosztować i przymierzyć dobrych praktyk z Małopolski. Swoje projekty w Olkuszu zaprezentują: Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., MAKUK, 3D FLY, Gmina Miejska  Kraków – Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Z. Klemensiewicza w Krakowie, HEN-HAFT Pracownia Strojów Ludowych i Stylizowanych Henryka Poniewierska, Złote Rączki, Projektowanie 3D dzięki funduszom Unii Europejskiej w Składzie Budowalnym Grafit Olkusz, Centrum Języków Obcych IMPULS – Helen Doron Olkusz/ Akademia Twórczego Rozwoju BYSTRZAK,  Centrum Transferu Wiedzy Miękinia AGH, Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Gmina Ochotnica Dolna, Edyta Kania EMU, Wstążką malowane – Klaudia Naściszewska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ProBiznes Marta Krawczyk.

Nasi wystawcy przygotowali na swoich stoiskach wiele atrakcji m.in. warsztaty robotyki, doświadczenia chemiczne, zabawy edukacyjne z wykorzystaniem elementów introligatorskich, konkursy związane z odnawialnymi źródłami energii, czy prezentację żywych pszczół
w bezpiecznym ulu.

Muzyczny wymiar Festiwalu

Festiwal w Olkuszu to także muzyczne atrakcje. Jako pierwsi na scenie wystąpią artyści Miejskiego Ośrodka Kultury. Zobaczymy także olkuski zespół „Wszystko dla Wszystkich”, który stawia na integrację międzypokoleniową  – w swoim składzie ma muzyków  w wieku od 16 do 81 lat. Na scenie wystąpi również zespół PAZZ z Oświęcimia, który zagra covery znanych utworów we własnych aranżacjach. Przed gwiazdą wieczoru zaśpiewa zespół Sayes, który swoją rokową duszę prezentował m.in. w 5. edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music”. To oni supportować będą główny koncert olkuskiego festiwalu, zespół Zakopower, który rozpocznie się o godz. 19.00.

Przyjdź na olkuski rynek i zapytaj o Fundusze Europejskie

„Kto pyta nie błądzi” – w myśl znanego powiedzenia podczas Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie” będzie można zapytać, zarówno o dotację na rozpoczęcie własnej działalności, fundusze na ocieplenie domu i wymianę starych kotłów, czy kwestie związane z rozwojem zawodowym.

Od 16 do 21 sierpnia na Rynku w Olkuszu, w Mobilnym Punkcie Informacyjnym, dyżurować będą specjaliści Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz doradcy zawodowi, którzy będą odpowiadać na Wasze pytania.  Również w tych dniach będzie można porozmawiać z konsultantami Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na temat programu pożyczkowego „Jawor”. W naszym namiocie sferycznym spotkać się będzie można także z przedstawicielami Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A., którzy podpowiedzą z jakich środków skorzystać przy rozpoczęciu własnej działalności i pracownikami Towarzystwa Oświatowego Ziemi Chrzanowskiej, którzy przedstawią ofertę kursów zawodowych i szkoleniowych.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadać pytanie i dowiedzieć się więcej o Funduszach Europejskich od wtorku do soboty w godz. 11.00-18.00, a w dniu Festiwalu w godz. 14.00-19.00!

Szczegółowy program dyżurów wszystkich specjalistów na stronie: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl/info-o-funduszach

Kalendarz imprez w ramach Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”

• 21 sierpnia – Olkusz (Rynek) – gwiazda: Zakopower
  • 28 sierpnia – Nowy Sącz (Rynek) – gwiazda: Afromental

Organizatorem Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Więcej informacji o Festiwalu: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl

Facebook: Małopolska. Fundusze Europejskie