UD

Ruchome zwierzątka z kartonu. Warsztaty zabawkarskie towarzyszące wystawie o Zofii Stryjeńskiej. Gliwice

Willa Caro
🗺 mapa
📅 sobota 15.06.2024
🎫 1zł
Ruchome zwierzątka z kartonu. Warsztaty zabawkarskie towarzyszące wystawie o Zofii Stryjeńskiej. Gliwice
Zofia Stryjeńska to zdecydowanie najwszechstronniejsza artystka polskiego dwudziestolecia międzywojennego – malarka, rysowniczka, graficzka, ale też projektantka – tkanin, zabawek, kostiumów, mebli… Podczas naszego cyklu warsztatów towarzyszących wystawie sami spróbujemy dziedzin, w których swego czasu królowała Zocha! Na kolejne spotkanie zapraszamy już 15 czerwca 2024 (sobota) o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 do Willi Caro. Będziemy wykonywać tradycyjne zabawki – ruchome zwierzątka z kartonu. Zajęcia poprowadzi Anna Koblak, twórczyni ludowa, na co dzień związana z Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Zofia Stryjeńska w swoich projektach zabawek chętnie nawiązywała do tradycji i ludowości. Podczas spotkania wrócimy na chwilę do czasu beztroskich dziecięcych aktywności, podczas których nawet… patyk, sznurek i stary guzik zachęcały do beztroskiej zabawy! Czyż nie było kiedyś tak, że każdy z nas marzył w dzieciństwie o małym czworonożnym kudłatym przyjacielu? Miał być tylko nasz i miał towarzyszyć nam we wszystkich fantastycznych przygodach. Z papieru, guzików, kleju stworzymy na zajęciach… małe zwierzątka! Dzięki ruchomym połączeniom będą mogły biegać, skakać i przeniosą nas w krainę dzieciństwa.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od lat 5) z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzimy pod numerem telefonu: 783 560 006. Koszt – 1 zł od osoby.

Uwaga: zapisy na te zajęcia prowadzimy od 11 czerwca 2024 (wtorek).

178 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent