UD

Roztańczone Rodziny. Taniec w pudełku. Warsztat dla rodzin z dziećmi w wieku 7–10 lat

Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11
🗺 mapa
📅 sobota 25.11.2023
🎫 20zł
Roztańczone Rodziny. Taniec w pudełku. Warsztat dla rodzin z dziećmi w wieku 7–10 lat
Czym jest „Taniec w pudełku”? To karty z ilustracjami, które zawierają instrukcje pomagające stworzyć własny taniec. Karty w prosty sposób przedstawiają postaci wykonujące różne elementy ruchowe. Niektóre z obrazków powstały, by pobudzać wyobraźnię, inne zaś mają charakter instruktażowy, podpowiadając, w jakim kierunku lub w jaki sposób się poruszać. Wizerunki osób tańczących, które zobaczycie na kartach, są bardzo różnorodne: znajdziecie ilustracje osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych osób w różnym wieku, czasami traficie na obrazki ze zwierzętami, roślinami lub przedmiotami. Karty zawierają również instrukcje opisowe.

„Taniec w pudełku” powstał, by integrować ludzi w różnym wieku i pochodzących z różnych środowisk. Inicjując pozytywne i kreatywne działanie wspólne, zajęcia mają akcentować w ludziach to, co w nich najpiękniejsze: ich różnorodność i indywidualność. Warsztat jest autorskim działaniem Aurory Lubos, która nie tylko wymyśliła „Taniec w pudełku”, ale też zaprojektowała i wykonała ilustracje do niego oraz opracowała zasady i opisy tańca.

Dla kogo?

Warsztat o godz. 11:30 – zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 7–8 lat. Warsztat o godz. 14:30 – zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 9–10 lat.

O prowadzącej:

Aurora Lubos – tancerka, choreografka, artystka i performerka. Od 1997 roku jest związana z gdańska sceną tańca, współpracowała z licznymi instytucjami organizacjami i inicjatywami w Trójmieście i poza nim. Od 2000 roku aktorka angielskiego teatru Vincent Dance Theatre. Współzałożycielka Stowarzyszenie Arbuz , które działa na rzecz uchodźców. Autorka realizacji solowych, instalacji, performansów, krótkich animacji, audycji wizualno-słownych, instalacji performatywnej oraz prac wideo. Jej autorskie spektakle były pokazywane podczas wielu prestiżowych festiwali w Polsce i za granicą. W swojej ponad dwudziestoletniej pracy prowadziła opierate na improwizacji warsztaty artystyczne w bardzo zróżnicowanych środowiskach

Warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 7-10 lat

Bilety: [kliknij tutaj]
warsztaty w godz. 11:30

Cena biletów: 20/25zł

634 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent