Różne Kultury Jeden Świat – warsztaty dla dzieci

Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań mapa

sobota 12.11.2016 do niedziela 13.11.2016

wolny

arsztaty teatralno – plastyczne dla dzieci

Zapraszamy w podróż do innych kultur i krain. Mamy jeden świat, ale w każdym miejscu

na ziemi wygląda on trochę inaczej i inaczej się o nim myśli. Chcemy o tym poopowiadać

i posłuchać, co Wy o tym myślicie.

Jesteśmy przekonani, że warto poznawać to, co inne od nas i od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, dlatego przyjrzymy się krajom Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Odkryjemy jakie wartości są ważne dla ludzi w tamtych rejonach, jak się ubierają, jakie zwierzęta oglądają codziennie, w co wierzą. I w końcu, czy są bardzo różni od nas, czy do nas podobni.

RÓŻNE KULTURY, JEDEN ŚWIAT

warsztaty teatralno – plastyczne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat

warsztat 1: 12 i 13 XI

warsztat 2:   3 i 4 XII

warsztat 3: 10 i 11 XII godz. 11.30 (każdy warsztat trwa 90 – 120 minut)

przy zapisie na warsztaty proszę pamiętać, że jeden warsztat trwa dwa dni

Plan warsztatu:

1 DZIEŃ: opowieści o danej kulturze, wizyta gościa związanego z krajem, o którym mowa

oraz warsztaty plastyczne inspirowane zdobytymi informacjami. Podczas warsztatów plastycznych stworzymy scenografię, kostiumy lub lalki teatralne, które użyjemy drugiego dnia.

2 DZIEŃ: warsztaty teatralne,  podczas których stworzymy małe przedstawienie wykorzystując elementy plastyczne przygotowane pierwszego dnia na bazie wspólnie napisanego scenariusza. Warsztaty skończą się pokazem dla rodziców/opiekunów dzieci.

Każdego dnia, na końcu warsztatów przewidziany jest poczęstunek dla uczestników.

Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Projekt realizuje: Fundacja Mały Dom Kultury

Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera.

Różne Kultury Jeden Świat – warsztaty dla dzieci

Fundacja Mały Dom Kultury

Fundacja Mały Dom Kultury, została powołana do życia przez grupę doświadczonych osób zajmujących się kulturą, osób, które pragną równie profesjonalnie jak do tej pory, a jednocześnie bardziej skutecznie kontynuować swoją misję.

Fundacja kieruje się zasadą, że …

ul. Zamkowa 3m4

mdk@krzyk.pl