Różne Kultury Jeden Świat – warsztaty dla dzieci

Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań
📅 sobota 10.12.2016 do niedziela 11.12.2016
wolny
arsztaty teatralno – plastyczne dla dzieci
Zapraszamy w podróż do innych kultur i krain. Mamy jeden świat, ale w każdym miejscu

na ziemi wygląda on trochę inaczej i inaczej się o nim myśli. Chcemy o tym poopowiadać

i posłuchać, co Wy o tym myślicie.

Jesteśmy przekonani, że warto poznawać to, co inne od nas i od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, dlatego przyjrzymy się krajom Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Odkryjemy jakie wartości są ważne dla ludzi w tamtych rejonach, jak się ubierają, jakie zwierzęta oglądają codziennie, w co wierzą. I w końcu, czy są bardzo różni od nas, czy do nas podobni.

RÓŻNE KULTURY, JEDEN ŚWIAT

warsztaty teatralno – plastyczne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat

warsztat 1: 12 i 13 XI

warsztat 2:   3 i 4 XII

warsztat 3: 10 i 11 XII godz. 11.30 (każdy warsztat trwa 90 – 120 minut)

przy zapisie na warsztaty proszę pamiętać, że jeden warsztat trwa dwa dni

Plan warsztatu:

1 DZIEŃ: opowieści o danej kulturze, wizyta gościa związanego z krajem, o którym mowa

oraz warsztaty plastyczne inspirowane zdobytymi informacjami. Podczas warsztatów plastycznych stworzymy scenografię, kostiumy lub lalki teatralne, które użyjemy drugiego dnia.

2 DZIEŃ: warsztaty teatralne,  podczas których stworzymy małe przedstawienie wykorzystując elementy plastyczne przygotowane pierwszego dnia na bazie wspólnie napisanego scenariusza. Warsztaty skończą się pokazem dla rodziców/opiekunów dzieci.

Każdego dnia, na końcu warsztatów przewidziany jest poczęstunek dla uczestników.

Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Projekt realizuje: Fundacja Mały Dom Kultury

Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera.