Rowerowy maj

📅 piątek 12.05.2017 do sobota 10.06.2017
Rowerowy Maj kwadrat
Rowerowy Maj to kampania skierowana do uczniów szkół podstawowych, a jej celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz komunikacji rowerowej. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku. Im większa aktywność, tym bardziej atrakcyjne nagrody. Udział w rywalizacji gwarantuje dojeżdżającym na rowerach uczniom atrakcyjne upominki, nagradzane są również klasy i szkoły wyróżniające się najwyższą rowerową frekwencją. Sukcesem akcji jest nie tylko poprawa ogólnej kondycji dzieci, ale też wyrobienie w nich nawyku codziennych dojazdów do szkoły rowerem, nie tylko w maju.

W tegorocznej edycji  w Warszawie zgłosiły się  83 placówki i ponad 43 000 uczniów. W zeszłym roku uczniowie z 55 szkół przyjechali w sposób aktywny do szkół aż 271 932 razy! Znakomita frekwencja i formuła tego rowerowego zrywu sprawiła, że kampania Rowerowy Maj z roku na roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników.

Rowerowy Maj wpisuje się w szerszą perspektywę realizowanych przez Miasto kampanii pod wspólnym hasłem  #3MAJsięRoweru w Warszawie. Akcja zostanie zwieńczona 10 czerwca wspólnym przejazdem rowerowym ulicami stolicy, który zakończy się piknikiem na pl. Defilad.”