Rowerowe pożegnanie jesieni szlakiem sztuki i rzemiosła

Pl. Solny mapa

sobota 23.10.2021

Rowerowe pożegnanie jesieni szlakiem sztuki i rzemiosła

Fundacja OPEN MIND zaprasza miłośników rowerowych wypraw do wspólnego zwiedzania Wrocławia na dwóch kółkach. Tropami sztuki i rzemiosła poprowadzi nas Jacek Myszkowski – przewodnik miejski i organizator wycieczek rowerowych.

Złota jesień na dwóch kółkach? Ależ tak! Zwiedzanie wrocławskich dzieł sztuki, zdrowo i ekologicznie z siodełka roweru? Macie ochotę na taką przygodę? Jeśli tak, zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższą sobotę na niezwykłą wycieczkę.

Co zobaczymy po drodze? Na trasie znajdą się m.in. zdobiące Wrocław dzieła architektów Tomasza Urbanowicza i Konrada Urbanowicza, artystów tworzących szklane kompozycje architektoniczne. Odwiedzimy kuźnię, gdzie zobaczymy warsztat pracy i obejrzymy wykuwanie elementów metalowych. Po swoim królestwie oprowadzi nas Ryszard Mazur, Mistrz Rzemiosł Artystycznych, Honorowy Klucznik Miasta Wrocławia. Artysta pracuje z metalem od 1970 r. Swoją wrocławską pracownię założył w 1976 roku. Jego realizacje można znaleźć zarówno w Polsce jak i za granicą. Wykonuję prace dla instytucji i klientów indywidualnych tworząc nowe dzieła sztuki i zajmując się konserwacją zabytków. Jego prace są wszechstronne, ale łączy je tradycyjne podejście do warsztatu kutego żelaza oraz często innowacyjność w nadawaniu mu kształtów. Na swoim koncie ma tak różnorodne prace jak choćby odtworzenie przedwojennych lamp, dających światło wrocławskiemu Rynkowi, poprzez współczesne formy rzeźbiarskie jak „wykute” z codzienności postaci przechodniów w mieście Fareham (UK) po prace subtelne, inspirowane przyrodą, np. żuk na źdźble trawy
Poznamy również miejsca i legendy związane z innymi rzemiosłami. Spotkamy się z dawnymi wrocławskimi ludwisarzami, zegarmistrzami i piwowarami.

23 października, start:  o godz. 10:00 z pl. Solnego

_________________
Trasa – około 25 km – Plac Solny – Swojczyce -/ Kuźnia Ryszarda Mazura / -Biskupin – Hala Stulecia
Czas wycieczki ok. 4 h.

________________
„Rowerowe pożegnanie jesieni tropem sztuki i rzemiosła ” realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
_________________
Informacje i zapisy: http://dolnyslaskwita.pl/rowerowe-pozegnanie-jesieni…/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie