Rosnę z piosenką

Data wydarzenia: czwartek 16.08.2012 do niedziela 09.09.2012

„Rosnę z piosenką to nowy cykl zajęć w Klubie Grzechotka na Jelonkach. Przeznaczony jest dla dzieci od lat 3, a motywem przewodnim naszych zajęć jest najlepsza dla dzieci miniatura muzyczna czyli piosenka. Na każdym trwającym 1,5 godz. spotkaniu dzieci poznawać będą nową piosenkę. Śpiewanie przeplatać się będzie z zabawami rytmiczno-muzycznymi i pracami plastycznymi, tematycznie nawiązującymi do treści piosenek.

ROSNĘ Z PIOSENKĄ

„Rosnę z piosenką" to nowy cykl zajęć w Klubie Grzechotka na Jelonkach. Przeznaczony jest dla dzieci od lat 3, a motywem przewodnim naszych zajęć jest najlepsza dla dzieci miniatura muzyczna czyli piosenka. Na każdym trwającym 1,5 godz. spotkaniu dzieci poznawać będą nową piosenkę. Śpiewanie przeplatać się będzie z zabawami rytmiczno-muzycznymi i pracami plastycznymi, tematycznie nawiązującymi do treści piosenek.

W wyborze utworów zawsze kierujemy się najważniejszymi zasadami, czyli pięknem melodii i tekstu, bez których dobra piosenka nie istnieje. Pojawią się piosenki stare, uznane przez pokolenia odbiorców, ale również te, których próżno szukać na płytach dla dzieci. Wplatać będziemy piosenki z kategorii „klasyka", czyli kompozycje Noskowskiego, Lutosławskiego czy Moniuszki, nie zabraknie szant, kolęd, ani melodii ludowych.

Celem naszego cyklu jest stworzenie wychowanej przez dobrą piosenkę – grupy dzieci, która w niedalekiej przyszłości będzie uczestniczyć w różnego rodzaju koncertach, przeglądach i festiwalach. Wczesne rozpoczęcie nauki śpiewu i muzyki znakomicie rozwija słuch, wrażliwość muzyczną, ćwiczy pamięć, wzmacnia oddech, poprawia dykcję, wspomaga szybsze uczenie języków obcych.

Raz w miesiącu dzieci prezentować będą swoje umiejętności na zajęciach otwartych dla rodziców, efekty nauki widoczne będą z miesiąca na miesiąc.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki o godz. 17.00. Przynosimy kapciuszki na zmianę i segregatory A4 z koszulkami, w których gromadzić będziemy teksty piosenek, niektóre prace plastyczne, jak również zadania z zakresu zasad muzyki, przełożone oczywiście na język dziecięcy. Młodsze dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z osobą dorosłą, starsze mogą pozostać na zajęciach same. Mamy z młodszymi dziećmi na ręku mogą zabrać maluchy na zajęcia. Dla Rodziców znajdzie się kącik z napojami i literaturą.

Linki do filmów z konkursowymi prezentacjami naszych solistów:

http://www.youtube.com/watch?v=WK23yqKxan0&context=C3930a90ADOEgsToPDskK9jxgRKcs8AZLnmXMm8PY_

http://www.youtube.com/watch?v=bNjv6m1ScQk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Gl4spCaKETg&feature=related

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w czwartek, 23 sierpnia o godz. 17.00. Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Koszt pojedynczych zajęć 40 zł., w karnecie za cztery spotkania 30 zł.

Kontakt: Klub Grzechotka, ul. Szobera 5

693 024 152, 22/ 665 22 55

klub_grzechotka@wp.pl

grzechotka logo

Klub Grzechotka – centrum zajęć muzycznych dla dzieci

W dziale muzycznym znajdziecie Państwo umuzykalnienie niemowląt i małych dzieci wg teorii E. E. Gordona, w podziale na grupy do lat dwóch i dzieci starsze. Przedszkolaki zapraszamy na umuzykalnienie i rytmikę z dużą porcją piosenek dla …

Więcej

Adres:

ul. Szobera 5
01-318 Warszawa - Jelonki


Kontakt:

693 024 152; 22/ 665 22 55
klub_grzechotka@wp.pl
http://www.grzechotka.waw.pl