Rok w lesie – nowe zabawki

poniedziałek 26.04.2021 do wtorek 04.05.2021

Rok w lesie – nowe zabawki

„Rok w lesie” to pierwsza część fenomenalnej serii książek dla dzieci „Rok w …”. Ciekawe ilustracje w towarzystwie przepięknych ilustracji zapewniają dzieciom mnóstwo godzin wspaniałej zabawy. Aspekt ten jednak jest tylko wsparciem dla rozwoju ważnych umiejętności dla dziecka.

Te niezwykłe książki nie tylko pobudzają wyobraźnię czytelników, ale także wiele innych rzeczy: spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo – skutkowych oraz umiejętności opowiadania historii.

Seria zabawek „Rok w lesie” zaprasza do pogłębienia wiedzy o świecie zaprezentowanym w książce. Dwie pierwsze zabawy zostały stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach (od 2. roku życia).

Memo „Rok w lesie” zawiera 24 duże kafelki ze zwierzętami, które tworzą 12 identycznych par. Wśród nich znalazły się niedźwiedzie, borsuki, dziki, żubry, szopy, gąsienice, łosie, rysie, dzięcioły, wydry, żółwie oraz jeże. Memo zachęca do poznawania zwierząt. Warto dokładnie obejrzeć obrazki i porozmawiać z dzieckiem na temat wyglądu i charakterystycznych cech zwierząt.

Puzzle „Rok w lesie” zawiera 20 dużych elementów do ułożenia, z których tworzymy 10 par rodzic z dzieckiem. Warto porozmawiać z dziećmi na temat różnych cech poszczególnych zwierząt. Poszerzamy w ten sposób słownictwo, ale także wiedzę dziecka.

Rok w lesie – puzzle i memo

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Do zobaczenia w lesie!

Emilia Dziubak, autorka serii, ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką dla dzieci pt. „Gratka dla małego niejadka”, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak „Gaga”, „Przekrój” czy „Art & Business”.
Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody m.st. Warszawy w 2014 r. za książkę „Proszę mnie przytulić”.

Emilia Dziubak- fot Piotr Dziubak
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
 

Polecamy