Rok rzeki Wisły – cykl warsztatów i wydarzeń edukacyjnych nad Wisłą

Miejsce wydarzenia: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Data wydarzenia: niedziela 03.09.2017

Warsztaty z okazji otwarcia przeprawy pieszo-rowerowej w Tyńcu

Serdecznie zapraszamy nad Wisłę u podnóża opactwa tynieckiego po stronie Piekar i Tyńca. W każdy letni weekend czynna jest przeprawa pieszo-rowerowa, a w wybrane dni zapraszamy dodatkowo na pokazy rękodzieła, warsztaty i spacery z historią.

3 września (niedziela)

12.00 – 17.00 – otwarte warsztaty garncarstwa

13.30, 15.30, 17.30 – warsztaty tworzenia archiwów społecznych (warsztaty trwają 1,5 godziny, prosimy o przyniesienie z sobą starych zdjęć, różnych pamiątek łączących historię rodziny z miejscowością, w której Państwo mieszkacie)

15.00 – spacer z historią wokół klasztoru (zbiórka przy przeprawie po stronie tynieckiej)

Warsztaty odbywają się na tynieckim brzegu rzeki, spacery i podchody według miejsca zbiórki.  Na warsztaty otwarte można przyjść w dowolnym momencie – poobserwować lub spróbować swoich sił. Na warsztaty w turach obowiązują wcześniejsze zapisy.

KONKURS:

Powszechnie wiadomo, że najpiękniejszy widok na opactwo tynieckie jest od strony Piekar. Widok wydaje się opatrzony, ale jednak nic nie traci ze swojego uroku. Zapraszamy na konkurs fotograficzny „Opactwo tynieckie z piekarskiego brzegu”. Zdjęcia prosimy przesyłać do 3 września na adres konkurs@benedyktyni.com

Wyniki konkursu nastąpią do 15 września br. Na zwycięzców czekają upominki.

Więcej informacji na stronie www.kultura.benedyktyni.com

 

Zobacz miejsce wydarzenia