Rodzinny Tabor – wakacyjna szkoła tradycji

wieś Zawadka Rymanowska koło Dukli w Beskidzie Niskim
📅 niedziela 01.07.2018 do sobota 07.07.2018
Rodzinny Tabor – wakacyjna szkoła tradycji

Dajemy Wam sposobności, abyście ćwiczyli i praktykowali tradycyjne tańce, rzemiosła i śpiew, kiedy Wasze pociechy dobrze się bawią i rozwijają na swoich zajęciach; to również okazja, aby cała rodzina wspólnie tworzyła, śpiewała, tańczyła przy tradycyjnej muzyce płynącej bezpośrednio z instrumentów, a nie z głośników (zagrają cymbały, skrzypce, ksylofon, kontrabas, trąbka, klatnet, duduk, akordeon i inne).

Rodzinny Tabor, to wakacyjna szkoła tradycji, której celem jest popularyzacja naszej kultury tradycyjnej i jej przekaz w formie możliwie najmniej stylizowanej. To spotkanie pokoleń, spotkanie miasta z wsią, spotkanie starych wiejskich muzykantów z młodym pokoleniem, które poszukuje inspiracji w tradycyjnej kulturze muzycznej, tanecznej i rękodzielniczej. W ramach tygodniowego festiwalu odbędą się:

1. lipca – inauguracja Rodzinnego Taboru: Koncert pieśni dziadowskich, tradycyjnych pieśni pogórzańskich w wersji „in crudo”. Targ Tradycji, czyli targowisko ludowych instrumentów, zabawek, rękodzieła i regionalnych potraw oraz potańcówka „na dechach” przy kapeli ludowej oraz kapeli Karuzela.

2-6 lipca – warsztaty i potańcówki:
Na starsze dzieci (5–12 lat) czeka „Klubik z Tradycjami”, a w nim zajęcia inspirowane kulturą tradycyjną (więcej).
Młodsze dzieci (2–5 lat) zapraszamy wraz z rodzicami na: zabawy muzyczno-ruchowe przy muzyce na żywo, codzienne zabawy plastyczne.
Dla rodziców najmłodszych taborowiczów przygotowaliśmy konsultacje chustowe i zajęcia umuzykalniające dla niemowląt „gordonki”.

Rodzinny Tabor - wakacyjna szkoła tradycji

Oferta dla młodzieży i dorosłych:

• warsztaty tańców tradycyjnych
  • tradycyjne pieśni Podkarpacia
  • spotkania z instrumentami tradycyjnymi (lira korbowa, skrzypce, sekund, basy)
  • próby kapeli taborowej
  • potańcówki przy muzyce na żywo
  • warsztaty rękodzielnicze i przyrodnicze (garncarstwo, dywaniki, filcowanie, stolarstwo, warsztat pszczelarski, warsztat zielarski, spacer przyrodniczy)
  • opowieści dla dzieci
  • wykłady i prezentacje o historii i tradycjach regionu

6 lipca Wielki Finał Rodzinnego Taboru: prezentację grup warsztatowych, wystawę powstałych prac oraz huczną potańcówkę, na której zagają Hudacy, Karuzela, Witold Roy Zalewski oraz Jan Malisz z kapelą taborową

Szczegóły i zapisy na www.rodzinnytabor.org