Rodzinny spektakl przedświąteczny – Kometa nad Doliną Muminków. Częstochowa

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie mapa

piątek 23.03.2018

25 zł

Tove Jansson (1914-2001) marzyła , by zostać latarnikiem, a została znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką, rysowniczką komiksów. W latach 40.  zaczęła pisać i publikować utwory w rozmaitych  periodykach.

Jesienią 1945 r. wyszła drukiem pierwsza część  muminkowej sagi : „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach : „Komecie nad Doliną muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Życie w Dolinie Muminków jest szczęśliwe i spokojne. Bohaterowie spacerują po okolicy, nurkują w morzu, bawią się oraz zbierają perły. Sielankę zakłóca informacja o zbliżającej się w kierunku Ziemi wielkiej komecie. Tylko jak ona wygląda? Jaki ma kolor i kształt? Kiedy dotrze do Doliny? Jak będzie wyglądał przebieg zderzenia komety z naszą planetą? Pod wpływem Piżmowca, Muminek i Ryjek podejmują odważą decyzję: żegnają się z rodzicami i na tratwie wyruszają do Gór Samotnych. Chcą odnaleźć tajemnicze Obserwatorium oraz porozmawiać z Profesorem. Przecież on wszystko wie!

Ich wyprawa jest pełna niesamowitych przygód. Pełni entuzjazmu mali bohaterowie dzielnie pokonują przeszkody, aby w końcu dotrzeć do wyznaczonego celu. Po drodze poznają nowych przyjaciół: m.in. mieszkającego w namiocie kawosza Włóczykija, znawcę wodnych owadów Paszczaka oraz urocze rodzeństwo Migotków.

Jak zakończy się wędrówka małych przyjaciół? Czy bohaterowie zdołają uratować rodzinną Dolinę?

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia!

Tove Jansson, przekład – Teresa Chłapowska reżyseria – Igor Gorzkowski, kostiumy – Joanna Walisiak – Jankowska, scenografia – HonzaPolivka, muzyka – Piotr Tabakiernik, asystent reżysera – Adam Hutyra

Obsada: Ryjek – Agata Ochota,  Migotka – Marta Honzatko, Mamusia Muminka, Babcia – Małgorzata Marciniak, Kotek, Angustura, Drobinka – Agnieszka Łopacka, Włóczykij – Waldemar Cudzik, Migotek – Sebastian Banaszczyk, Tatuś Muminka, Profesor– Adam Hutyra, Muminek – Bartosz Kopeć, Paszczak/Piżmowiec – Michał Kula

Zapraszamy 23 marca  (piątek), godz. 18.00

Bilety w cenie 25 zł

Kup bilet  http://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,1218

Po spektaklu zapraszamy na słodki poczęstunek ufundowany przez Zakład Cukierniczy Michaś

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
teatr_mickiewicza_czestochowa_logo

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie wystawia przedstawienai dla dzieci i młodzieży, organizuje warsztaty teatralne dla dzieci.

Więcej

Adres:

Częstochowa, ul. Kilińskiego 15

Kontakt:

(34) 372 33 04
info@teatr-mickiewicza.pl
http://www.teatr-mickiewicza.pl

ZOBACZ TAKŻE:muminkiteatr