Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Rodzinny Ślizg

📅 niedziela 01.02.2015
Rodzinny Ślizg

Celem zawodów jest propagowanie narciarstwa zjazdowego wśród całych rodzin. Jest to bardzo atrakcyjna dyscyplina sportu, a Polska jest krajem, w którym liczba narciarzy oraz powierzchnia tras narciarskich z roku na rok dynamicznie rośnie.  Najlepszym tego przykładem jest nasza najbliższa okolica, gdzie w ostatnich kilku latach powstały dodatkowe dwie stacje narciarskie. Dzieje się tak, ponieważ w narciarstwie nie występują żadne bariery wiekowe, toteż na trasach narciarskich można spotkać najmłodszych jak i najstarszych zwolenników „białego szaleństwa".  I to właśnie chcemy wykorzystać, zapraszając do wspólnej zabawy całe rodzinne pokolenia .

W zawodach mogą wziąć udział  tylko pary rodzinne złożone z osoby dorosłej (rodzice lub dziadkowie) i dziecka. Zawody są rozgrywane w kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4-6, uczniowie gimnazjum oraz kategoria otwarta. O kwalifikacji do kategorii decyduje wyłącznie wiek dziecka.

Podczas tegorocznych zawodów oprócz slalomu głównego, rozegramy dwie dodatkowe konkurencje. Będzie to slalom  równoległy, indywidualny rozgrywany wyłącznie dla dzieci (3 pierwsze kategorie) oraz zawody oldschool, dla kategorii powyżej gimnazjum. Główne zawody slalomu równoległego  rozegrane zostaną na specjalnie wyodrębnionej, dodatkowo wytyczonej trasie, natomiast zjazd oldschool na trasie biegu głównego zaraz po jego zakończeniu.

Konkurencja oldschool rozegrana zostanie  na nartach, które przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję. Narty mają co najmniej 185 cm i w niczym nie przypominają dzisiejszych taliowanych nart carvingowych.  Jest to sprzęt, który najlepiej znany jest naszym ojcom a nawet dziadkom.  W ten sposób chcemy pokazać jaką drogę technologiczną przebyliśmy w ostatnich 20-30 latach i to nie tylko w sprzęcie, ale i w technice jazdy na nartach. Oczywiście mamy nadzieję, że śmiałków w kategorii „powrót do przeszłości" nie zabraknie i zabawa będzie naprawdę wyśmienita.

Zapisy i opłatę za zawody w wysokości 50 zł  przyjmuje sekretariat Wadowickiego Centrum Kultury do piątku 30  stycznia. W dniu mistrzostw opłata przyjmowana będzie na stoku, ale będzie wyższa o 20 zł. 

W ramach opłaty uczestnicy otrzymają czterogodzinny karnet na wyciąg, ciepły posiłek a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach medale, dyplomy i nagrody. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane będą nagrody pocieszenia.

 

608 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
ul. Teatralna 1
34-100 Wadowice
Kontakt:

33 8233156
http://www.wck.wadowice.pl