Rodzinny Poranek Teatralny z Teatrem Baj: Zaczarowane wycinanki

Dom Kultury "Świt" ul. Wysockiego 11
📅 niedziela 04.02.2018
Rodzinny Poranek Teatralny z Teatrem Baj: Zaczarowane wycinanki
Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.

Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.

Bilety 25 zł od I do XIII rzędu oraz 20 zł od XIV do XVII rzędu. rezerwacje pod numerem tel. 22 811 01 05 wew. 116 lub online.

4 lutego, godz. 12:00
kategoria: od 3 lat
czas trwania: 1 godz. 20 min.

Twórcy

autor: Ireneusz Maciejewski
reżyseria: Ireneusz Maciejewski
scenografia: Tomáš Volkmer