Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Rodzinny Poranek Teatralny: Podziemne skarby. Chorzów

Starochorzowski Dom Kultury
🗺 mapa
📅 sobota 16.03.2024
Rodzinny Poranek Teatralny: Podziemne skarby. Chorzów
Spektakl oparty na śląskich legendach o Skarbniku. W trakcie przedstawienia widzowie będą mieli okazję poznać historię tej postaci, która nie tylko strzeże górników, ale także jest sprawiedliwym sędzią i nagradza tych, którzy pracują z oddaniem i uczciwością.

Podczas przedstawienia dzieci odwiedzą baśniowy świat dawnych śląskich legend, pomogą odkryć podziemne skarby oraz poznają co to jest prawdziwe bogactwo.

Spektakl jest interaktywny, używa elementy teatru lalek, cyrku oraz muzyki granej na żywo, pokaże jak dawniej żyli ludzie na terenie Chorzowa i co jest ukryte w kopalnianych tunelach pod powierzchnią ziemi.

Stefan Mazur
Z wykształcenia jestem aktorem, a moją pasją jest kultura ludowa. Moim marzeniem jest ożywienie dawnych historii i sprawienie, żeby w dzisiejszym świecie pochłoniętym przez Internet i elektronikę pełne wyobraźni, kreatywne podejście do życia powróciło. Mam nadzieję, że moje doświadczenie ze współpracy z różnymi grupami teatralnymi spowoduje, że widzowie zostaną zainspirowani do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz do po poszerzania wiedzy dotyczącej historii Śląska.

Kuba Fedak
Muzyk, multiinstrumentalista, pedagog, kompozytor. Gra nie tylko polską muzykę tradycyjną, ale także m.in. jazz czy muzykę dwudziestolecia międzywojennego w zespole Warszawska Orkiestra Sentymentalna, gdzie jest wibrafonistą. W Kapeli Fedaków gra na akordeonie, cymbałach oraz fujarkach.

Wstęp wolny
Info: majka@chck.pl 32 247 39 56

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent