Rodzinny Poranek Teatralny: O zaczarowanym źródle, Chorzów

Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59, Chorzów mapa

sobota 03.09.2016

Spektakl - 2 zł, warsztaty - 3 zł

siedzenia teatralne

W gospodarstwie mieszkają sobie dwaj bracia – żądny sławy Felek – woziwoda oraz siewca: spokojny i nieco strachliwy Lucek. Pewnego dnia Felek zmęczony pracą woźnicy postanawia wybrać się na poszukiwania zaczarowanego źródła, które według legendy odmładza i czyni pięknym. Po drodze spotyka beboka, znanego ze śląskich opowieści ludowych stworka. Bebok jest bardzo smutny – nikt nie chce się z nim bawić i nie zaprasza się go do wsi. Sympatyczny stworek chciałby przebywać z ludźmi, jednak Felek ignoruje go, pragnie tylko dostać swoją cudowną wodę. W okolicy źródełka spotyka rusałkę, która strzeże źródła. Felek podstępem zdobywa wodę. Niestety dla niego – okazuje się, że zdobyta w nieuczciwy sposób woda straciła swoją moc. Tymczasem za namową koguta do źródełka wyrusza Lucek. Zaprzyjaźnia się z bebokiem i rusałką – Lucek jest zdania, że zaczarowana woda może pomóc bebokowi odzyskać przyjaźń ludzi. Źródełko odzyskuje w ten sposób swoją moc, a przygoda dobrze się kończy.

Przedstawienie zwraca uwagę na wartości takie jak: ciekawość świata i poznanie jego różnorodności, uczciwość a także poszanowanie czystej wody. W przedstawieniu biorą udział cztery postacie oraz kukiełka koguta.

3 września 2016 r. godz. 10.00

Po spektaklu, o godz. 11.00
Rodzinne Warsztaty Artystyczne

Informacje i rezerwacja miejsc:
Agnieszka Pielok – Opara, tel. 32/ 247 39 58, agnieszka_pielok@chck.pl

Bilety:
Spektakl 2,- zł od os.
Warsztaty 3,- zł od os.

Starochorzowski Dom Kultury, oddział Chorzowskiego Centrum Kultury,
ul. Siemianowicka 59, 41 – 503 Chorzów, tel. (32) 247 39 58

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Starochorzowski Dom Kultury logo

Starochorzowski Dom Kultury

W Starochorzowskim Domu Kultury działa wiele sekcji i kół zainteresowań, zrzeszających zarówno młodszych, jak i starszych członków. Proponujemy udział w  zajęciach następujących sekcji: plastycznych, ceramicznej, tanecznych, wokalnych, teatralnych, gitarowej, komputerowej czy w zajęciach twórczych dla …

Więcej

Adres:

41-503 Chorzów,
ul. Siemianowicka 59Kontakt:

(0 32) 247 39 53 do 56
biuro@sdk.org.pl
http://sdk.org.pl

ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty

Zobacz także