Rodzinny piknik w Gdańsku z okazji Święta Lotnictwa Polskiego

park Steffensa przy Alei Zwycięstwa, Gdańsk mapa

niedziela 28.08.2016

Piknik lotniczy w Gdańsku

Lot balonem na uwięzi, koncert Grupy Muzycznego Wsparcia, pokazy ratownictwa i repliki samolotów – między innymi takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy przyjdą 28 sierpnia w godz. 17.00–20.00 do parku Steffensa przy Alei Zwycięstwa na harcerski piknik z okazji Święta Lotnictwa Polskiego. Organizatorem wydarzenia jest Harcerski Klub Lotniczy Chorągwi Gdańskiej ZHP „Wzlot”

Święto Lotnictwa Polskiego obchodzone jest corocznie od 28 sierpnia 1993 roku, w rocznicę zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotów turystycznych Challenge w 1932r.

Z tej okazji Harcerski Klub Lotniczy „Wzlot” zaprasza w niedzielę 28. sierpnia na rodzinny piknik. – Atrakcje jakie przygotowaliśmy to m.in.: występ zespołu Grupa Muzycznego Wsparcia, loty balonem na uwięzi, pokaz ratownictwa medycznego, dmuchany zamek dla dzieci oraz wystawa sprzętu lotniczego – mówi phm. Piotr Gryziak z HKL „Wzlot”.

Na wystawie zobaczymy: repliki samolotu RWD-13, motolotnie i paralotnie, modele sterowane radarem, lotniczy ponton ratunkowy, balony na ogrzane powietrze i spadochrony. Dzieci będą mogły spróbować sił w klejeniu kartonowych modeli. Dla nich także przewidziane są słodkie niespodzianki od sponsora wydarzenia.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także