Rodzinny piknik Pszczela Niedziela i koncert AniKi Dąbrowskiej

Park Starego Browaru, Poznań
📅 niedziela 30.06.2019
Rodzinny piknik Pszczela Niedziela i koncert AniKi Dąbrowskiej
Od dziecka wiemy, że pszczoły są pożyteczne. Czy jednak umiemy wyjaśnić, dlaczego? Przez całe lato w Starym Browarze można pogłębiać wiedzę o tych niesamowitych stworzeniach. 30 czerwca odbędzie się drugi edukacyjny piknik rodzinny Pszczela Niedziela. Organizatorem projektu są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu i Stary Browar. Finałem czerwcowej Pszczelej Niedzieli będzie koncert nastoletniej wokalistki AniKi Dąbrowskiej, laureatki drugiej edycji programu The Voice Kids.

Projekt Pszczele Niedziele ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat życia pszczół, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody oraz funkcjonowania środowiska naturalnego. Lasy Państwowe regularnie współpracują ze szkołami, prowadząc szereg zajęć edukacyjnych na temat ekologii i przyrody – mówi Karolina Kapałka-Boratyńska, przedstawicielka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Tym razem zależało nam, żeby znaleźć ciekawą formę dla wydarzenia popularyzującego wiedzę o pszczołach, właśnie w okresie wakacyjnym, kiedy owady zapylające są aktywne, a ludzie mogą mieć z nimi styczność. Chcemy także uświadamiać dzieciom i dorosłym zagrożenia ekologiczne wynikające z masowego ginięcia pszczół.

Z kamerą wśród pszczół

Program Pszczelich Niedziel skierowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Uczestnicy pikniku dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o owadach zapylających. Częścią programu będą pokazy filmów z podpoznańskiej pasieki Miody Suszka. Jej właściciel, Adrian Suszka, przybliży w nich wiele interesujących faktów na temat życia pszczół i ich pożyteczności. Dowiemy się, jak rozróżnić pszczołę od osy, dlaczego zapylacze są tak ważne dla środowiska i ludzi, skąd wiemy, jaki miód jest w ulu, jak długo żyje pszczoła – zapowiada Adrian Suszka.

Pszczela Niedziela odbędzie się także w ostatni weekend lipca. Wstęp na pikniki jest wolny.

Koncert AniKi Dąbrowskiej finałem czerwcowego pikniku

Finałem drugiej Pszczelej Niedzieli będzie koncert AniKi Dąbrowskiej – zwyciężczyni drugiej edycji popularnego telewizyjnego show The Voice Kids. AniKa podbiła serca publiczności pięknym głosem i swoją życiową determinacją. Nastolatka zmaga się z poważną chorobą. Stara się swoją słabość przekuć w siłę i mobilizację do osiągania celów i spełniania marzeń. Jej piosenka “Małe skrzydła” w serwisie YouTube notuje prawie 9 milionów wyświetleń. Koncert AniKi w Starym Browarze już 30 czerwca w Parku, wstęp jest darmowy.

Pszczela Niedziela w Starym Browarze z koncertem AniKi Dąbrowskiej

30 czerwca, niedziela

Park Starego Browaru

Szczegółowy harmonogram wydarzenia na starybrowar.com