Rodzinny Piknik Ekologiczny w Łętowni k. Jordanowa

Izba Regionalna w Łętowni
📅 sobota 13.08.2016
piknik ekologoczny w Łętowni
W najbliższą sobotę 13 sierpnia zapraszamy na Rodzinny Piknik Ekologiczny, który odbędzie się przy Izbie Regionalnej w Łętowni koło Jordanowa. Organizatorzy  wydarzenia – Fundacja Aeris Futuro, Urząd Gminy Jordanów oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji  przygotowali dla małych i dużych wiele ciekawych atrakcji. Wydarzenie stanowi finał Letniej Akademii Przyrodniczej w gminie Jordanów – projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W programie zielonego pikniku m.in. liczne konkursy z ciekawymi nagrodami, ekologiczne warsztaty i pokazy  lokalnych artystów. Na spotkaniu będzie gościć światowej sławy artysta pochodzący z Łętowni, rzeźbiarz w drewnie Józek Nowak, który podczas wydarzenia zaprezentuje swoje dzieła – Las Rzeźb oraz przeprowadzi pokaz rzeźbiarstwa.

Kolejnym gościem spotkania będzie Joanna Chyl, z którą będzie można stworzyć własne kosmetyki i środki czystości na bazie naturalnych składników. – „Od dziecka miałam problemy ze skóra, a kosmetyki sprzedawane w drogeriach bardzo mnie uczulały, dlatego w wolnych chwilach uczyłam się aromaterapii, jak robić ekologiczne kosmetyki oraz zgłębiałam tajniki medycyny naturalnej”- opowiada pani Joanna i dodaje – „W 2014 postanowiłam porzucić prace w szkole i zając się tylko i wyłącznie masażem, aromaterapią oraz naturalnymi kosmetykami. Obecnie masuję, wspomagając się medycyna chińską i polinezyjska oraz robię naturalne kosmetyki utrzymujące zdrowy i młody wygląd skory”.

Równolegle dla mniejszych uczestników spotkania odbędą się warsztaty tworzenia zabawek z siana prowadzone przez regionalnego twórcę pana Janusza Gałuszka, który wykonywaniem zabawek zajmuje się od wielu lat. Zabawki powstają poprzez odpowiednie uformowanie wcześnie wysuszonej trawy czyli siana. Następnie są dekorowane nasionami: czarna, mała fasola służy jako oczka, kukurydza jako dziób do ptaka, kawa nosek do wiewiórki. Wzory wszystkich zabawek są oryginalne i jego własnego pomysłu. Do bogatego asortymentu wyrobów z siana można głównie zaliczyć figury zwierzęce – koty, konie, psy, króliki, słonie, żaby, żabki ale także i figury naturalnych rozmiarów. Warsztaty te to wspaniała zabawa jak i miły powrót do natury zarówno dla dorosłych jak i dzieci z całej Polski. Rozwijają one w uczestnikach zdolności manualne i plastyczne, pobudzają fantazje i wyobraźnie.

Na pikniku będzie można posłuchać muzyki na żywo, potańczyć i skosztować „słodkiego co nieco”.

Wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie!

Jak dojechać?

Jadąc od Jordanowa mijamy szkołę i przed piekarnią skręcamy w lewo pod górę, mijamy leśniczówkę po lewej stronie i zaraz za nią znajduje się teren Izby Regionalnej.