Rodzinny piknik edukacyjny: Uśpij ekrany – obudź wyobraźnię

Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji mapa

sobota 21.05.2022

Rodzinny piknik edukacyjny: Uśpij ekrany - obudź wyobraźnię

Martwisz się, że dziecko woli ekran smartfona czy telewizora niż kontakt z rówieśnikami?
Jakie zagrożenia niesie ze sobą nadmierne obcowanie z ekranem?
Zabraniać czy pozwalać?
Dlaczego, gdzie i jak stawiać dzieciom granicę w dostępie do tych urządzeń?

Na te i szereg innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w czasie Rodzinnego Pikniku Edukacyjnego, który odbędzie się już 21. maja na terenie Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji. Wydarzenie to będzie zorganizowane dzięki partnerstwu Stowarzyszenia Strefa Wsparcia z Farmą Iluzji przy Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się-Połącz się” oraz programowi edukacyjnego dla przedszkoli i szkół „Re@lnie Odpowiedzialni” i w całości poświęcone będzie tematyce nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych przez dzieci oraz sposobom przeciwdziałania temu zjawisku.

Problematykę przybliżą zaproszeni eksperci, którzy będą występować na scenie głównej Farmy Iluzji między godziną 11:00 a 15:00, zaś ich prelekcje i sesje pytań i odpowiedzi przeplatane będą występami artystycznymi i animacjami. Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy również gry i konkursy. I tak, o godz. 13.00 odbędzie się specjalnie przygotowane show, zaś o 14.00 pokaz iluzji, jakiego doświadczyć można jedynie na Farmie Iluzji! Całe wydarzenie zwieńczy Wielka Gra Terenowa.

Pozostały czas warto wykorzystać, by poznać atrakcje Farmy (a jest ich już prawie 70!) i skorzystać z bazy gastronomicznej, niemniej pamiętamy że to jest Farma Iluzji, gdzie niemożliwe nie istnieje, co oznacza na przykład, że można też przyjechać z własnym prowiantem i skorzystać np. z przygotowanych przez Park miejsc ogniskowych.

Wierzymy, że jest to doskonała okazja do wspaniałej, wspólnej rodzinnej zabawy a także edukacji w zakresie korzystania z ekranów, która wszystkim bardzo się przyda w domu.

Eksperci, którzy wystąpią podczas wydarzenia:
– Karolina Józefowicz, prezes Stowarzyszenia Strefa Wsparcia, psycholog, współautorka ogólnopolskich programów profilaktycznych finansowanych ze środków Ministerstwa Zdrowia
– Anna Wilczyńska, logopeda, terapeuta i nauczyciel.
– Krzysztof Chojecki, Pomysłodawca i współtwórca projektu edukacyjnego „Pi-stacja matematyka”, Nauczyciel.

www.odlaczsie-polaczsie.pl
www.farmailuzji.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2wn6Md0Wh

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:piknikzabawazdrowie