Rodzinnie w MultiCentrum2

sobota 23.11.2013

9 i 23 listopada MultiCentrum2 we Wrocławiu zaprasza na rodzinne zajęcia – Dziecięce Biuro Podróży oraz Klub Konstruktora.

 

Powstańców Śl. 210 we Wrocławiu / www.biblioteka.wroc.pl

10.00 – 11.30 DZIECIĘCE BIURO PODRÓŻY… w kierunku sztuki / Obowiązują zapisy!

Zapraszamy do podróży… w kierunku sztuki. W listopadzie proponujemy spotkanie z jesienną grą kształtów i kolorów – w muzyce. Kompozytor młodego pokolenia – Mateusz Ryczek zaprasza: „Pory roku wielokrotnie inspirowały kompozytorów do tworzenia ich dźwiękowych opisów. Z pewnością najbardziej znanym przykładem są 4 pory roku Antonio Vivaldiego. Od twórczości tego włoskiego kompozytora zaczniemy, a następnie zapoznamy się z innymi muzycznymi cyklami pór roku, od baroku, poprzez romantyzm, XX wiek aż do współczesności". W trakcie zajęć ogłosimy konkurs plastyczny na najciekawsza pracę graficzną, która zilustruje fragment wiersza Danuty Wawiłow:
Już od rana na podwórzu
wśród patyków i wśród liści
przycupnęli nad kałużą
pracowici kałużyści.
Liczba miejsc ograniczona, decydują zapisy – na tydzień przed realizacją oferty: MultiCentrum2 /Miejska Biblioteka Publiczna: Tel.: 71 364 69 66.

12.30 – 14.00 KLUBY KONSTRUKTORA / Wstęp wolny!

W trakcie Klubu Konstruktora proponujemy zabawy „inżynierskie" – budowanie z instrukcji lub wyobraźni. Dzieci, dzięki pomocy i uczestnictwu osób bliskich, mają okazję zbudować obiekty trudniejsze – zasilane na baterie słoneczne i uruchamiane poprzez program Leonardo.

MultiCentrum2 sprzyja rozwijaniu talentów dzieci i młodzieży. Proponowane zadania konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków K′nex rozwijają wyobraźnię, a jednocześnie uczą czytania ze zrozumieniem łatwych i trudniejszych instrukcji. W obszarze edukacji kulturalnej MC2 dysponuje zbiorem stron WWW umożliwiających wykonywanie zadań artystycznych wraz z poszerzeniem wiedzy na wybrane tematy.

Dla komfortu Państwa i dzieci pobytu proponujemy przyniesienie obuwia sportowego.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Multicentrum Wrocław

MultiCentrum - interaktywne centrum edukacyjne

MultiCentrum we Wrocławiu sprzyja dzieciom, które chciałyby rozwijać zdolności techniczne w oparciu o nasze zasoby multimedialne. W trakcie zajęć realizowanych dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych obserwujemy pracę uczestników, którym twórczość i kreacja w MultiCentrum …

Więcej

Adres:

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
MultiCentrum
ul. Powstańców Śląskich 210
54-140 Wrocław


Kontakt:

071 364-69-66
multicentrum2@biblioteka.wroc.pl
http://www.biblioteka.wroc.pl/multicentra