Rodzinne zabawy z Szekspirem – warsztaty

Gdański Teatr Szekspirowski mapa

niedziela 21.05.2023

40

Rodzinne zabawy z Szekspirem - warsztaty

Zapraszamy na rodzinną przygodę z Williamem Szekspirem!

Podczas każdego z comiesięcznych spotkań odwiedzamy inny zakamarek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a punktem wyjścia dla naszych zajęć są dzieła najsłynniejszego dramaturga.

Na marcowych warsztatach rodzinnych będziemy, niczym detektywi, zgłębiać fabułę szekspirowskiej komedii „Jak wam się podoba”, korzystając z przygotowanych wskazówek. Oraz stworzymy oryginalne zakładki do książek, które będzie można wykorzystać oczywiście podczas czytania dzieł naszego mistrza ze Stratfordu. Będzie więc tajemniczo, zagadkowo i kreatywnie.

Podczas kwietniowych warsztatów rodzinnych, nawiążemy do tego jedynego dnia w roku, w którym bez żadnych konsekwencji możemy sprawiać, aby inni uwierzyli w coś nieprawdziwego czyli Prima Aprilis. Zajmiemy się też jednym z najbardziej zagadkowych dzieł Williama Szekspira – „Komedią omyłek”, w której nic nie jest tym, czym się wydaje. Nauczymy się tworzyć iluzje optyczne oraz rozwikłamy skomplikowaną fabułę tej przezabawnej komedii podążając za dowcipnymi wskazówkami.
/ Informacje

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat.
Zajęcia trwają 90 minut.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty