Rodzinne weekendy z WTL-em – Boczne drzwi do teatru

Rodzinne weekendy z WTL-em – Boczne drzwi do teatru

Wrocławski Teatr Lalek
🗺 mapa
📅 sobota 17.02.2024
Rodzinne weekendy z WTL-em - Warsztaty
Zapraszamy na cykle warsztatowe:

Drobnostki
Twórcze spotkania z przyrodą i otaczającym światem, adresowane do dzieci w wieku 3-5 lat i 6-8 lat i bliskich im dorosłych, dostosowane do potrzeb odbiorców z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu.
A co to?
Cykl przygód teatralno-muzyczno-migowych dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat i bliskich im dorosłych. Punktem wyjścia każdej przygody jest materiał lub przedmiot obecny w każdym domu, który staje się inspiracją i punktem wyjścia do działań: z gestem, ruchem, dźwiękiem.

Hulaj dusza
Przestrzeń swobodnej twórczości i wyrażania siebie w różnych dziedzinach sztuki, na którą zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat (z osobami towarzyszącymi), w tym uczestników z niepełnosprawnością intelektualną lub w spektrum autyzmu.

Boczne drzwi do teatru
Unikalne zaproszenie do świata teatru dla dzieci w wieku powyżej 6 lat i ich rodzin. Podczas zajęć wejdziemy do niedostępnych na co dzień teatralnych przestrzeni, porozmawiamy z przedstawicielami teatralnych zawodów i sami spróbujemy zostać akustykami, konstruktorami, twórcami charakteryzacji.
Każdy warsztat ma inny temat i jest prowadzony przez innego pracownika teatru: scenografa, akustyka, oświetleniowca, konstruktora lalek, rekwizytora, garderobianą z towarzyszeniem pedagożki teatru. Pokażą Wam oni swoje miejsca pracy, zazwyczaj ukryte przed oczami widzów, i odpowiedzą na Wasze pytania. Druga część zajęć to czas na zabawę i twórcze wyzwania, inspirowane tematem spotkania.
Termin: 17 lutego, godz. 12.00

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie