UD

Rodzinne weekendy w WTL – Zakamarki. Teatralne podróże dla maluchów

Wrocławski Teatr Lalek
🗺 mapa
📅 niedziela 23.06.2024
Zakamarki. Teatralne podróże dla maluchów
Tworzymy światy.  Budujemy i doświadczamy teatralnych przestrzeni, inspirowanych zakątkami ziemskiego globu. Odkrywamy tworzywa, z których powstają: światło, dźwięk, faktury, kolory, konsystencje, kształty, ruch. Otwartą przestrzeń i ciasnotę ukrycia. Ciepło i zimno. Własne ciało i radosną, ciekawską obecność innych dzieci.Każda podróż zaprowadzi nas do innej prze­strzeni.

W kolejnych miesiącach wsłuchamy się w szum lasu, przemierzymy pustynię, przepły­niemy ocean, uniesiemy się w powietrze, zanurzymy się w łące, będziemy się bawić w ogrodzie, wspi­nać po górach, eksplorować jaskinie, dotrzemy do dżungli, a nawet zajrzymy za koło podbiegu­nowe – a to wszystko nie opuszczając sali warsztatowej.

„Zakamarki” to przestrzeń działająca na wszystkie zmysły dzieci. To przestrzeń eks­perymentowania, dotykania, oglądania, słuchania, turlania, gry na instrumentach, zanurzania się, pociągania i przyciskania. Przestrzeń obserwacji i działania we własnym tempie – wolna od uporządkowanej struktury warsztatu, a równocześnie zaopiekowana, inspirowana i animowana przez prowa­dzących. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata, przestrzeń wspólnej zabawy dzieci i rodziców oraz nawiązywania relacji z innymi dziećmi. Przestrzeń, w której domowe zakamarki i codzienne odkrycia stają się podróżami w nowe, fascynujące krainy.

Przewodnikami po „Zakamarkach” będą Marta Kurowska, pedagożka teatru oraz zaproszeni twórcy, związani z Wrocławskim Teatrem Lalek: aktorzy, plastycy, artyści światła i dźwięku.

„Zakamarki” bo­wiem to nie tylko doświadczenie sensoryczne, ale również przestrzeń pierwszego, intuicyjnego kontaktu dziecka z różnymi dziedzinami sztuki. „Zakamarki” otwierają drzwi do teatru bliskiego wrażliwości najnajmłodszych odbiorców. Teatru, w którym dziecko znajduje się w centrum, jest jego aktywnym twórcą.

Instalacje z cyklu „Zakamarki” są dostępne dla uczestników z niepełnosprawno­ściami oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością w ramach wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka.

Wszystkie szczególne potrzeby prosimy zgłaszać pod adresem: marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl.
To bardzo ważne, by nasze podróże były bezpieczne i odbywały się w zgodzie z konkretnymi potrzebami uczestników.

23 czerwca

11:30 | 9-24 mies.
13:30 | 24-36 mies.

278 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent