Rodzinne warsztaty Świat w ruchu jesienią

Muzeum Emigracji w Gdyni mapa

niedziela 18.12.2022

10

Rodzinne warsztaty Świat w ruchu jesienią

Z okazji przedłużenia wystawy czasowej „Przeprowadzki” proponujemy kolejną edycję warsztatów „Świat w ruchu”. Zapraszamy do Muzeum Emigracji w Gdyni na świetną rodzinną zabawę w wybrane niedziele o godz. 11.00.

Dołączcie do zabawy, podczas której zobaczymy fragmenty ekspozycji i poznamy jej bohaterów – Franka i Olenę. W trakcie zajęć poruszymy ważne tematy, odwiedzimy dalekie kraje i sprawdzimy czy tylko ludzie mogą zmieniać miejsce zamieszkania. Może okaże się, że historia dwójki przyjaciół nie jest nam tak odległa? Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat.

Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać datę warsztatów, imię dziecka oraz jego wiek.

Koszt: 10 zł, 7zł kolejne dziecko.

30.10 | Każdy ma swojego stracha
Zapraszamy do podróży w głąb… wielkiego potwora! Podczas zajęć porozmawiamy o strachach, dowiemy się czego bał się główny bohater wystawy- Franek. Być może okaże się, że nie taki potwór straszny?

6.11 | Ziemniak, czyli historia o zapuszczaniu korzeni
Wiecie, że ziemniaki są również migrantami? Skąd zatem pochodzą? Co to znaczy zapuścić korzenie? Na te i inne ziemniaczane pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć.

20.11 | Co kryje kredens babci Christiny?
Zajrzyjcie z nami do niesamowitego kredensu pełnego pamiątek wprost z Grecji. Jak to się stało, że babcia Franka ma tyle przedmiotów z tego kraju, tak świetnie mówi po grecku i robi najlepszą musakę? Wspólnie odkryjmy jej historię!

4.12 | Lecimy w kosmos!
3, 2, 1 start! Kierunek – Księżyc! Zapraszamy na kosmiczną wyprawę wraz z Frankiem i Oleną. Ale najpierw… zbudujmy statek kosmiczny i poznajmy układ słoneczny.
nam się stworzyć własną historię?

18.12 | Wędrowna czytelnia
Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w opowieść niesamowitej podróży. W trakcie zajęć zapoznamy się z ważnymi historiami wprost z najpiękniejszych książek o migracjach. Kto wie, może uda nam się stworzyć własną historię?

Zapraszamy do zapisów!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie