Rodzinne warsztaty Etnokalendarz: Na zdrowie

Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
🗺 mapa
📅 sobota 12.05.2018 do niedziela 13.05.2018
Wstęp wolny
Etnokalendarz

Etnokalendarz to cykl warsztatów rodzinnych skierowanych do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. Chcemy, aby comiesięczne spotkania były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań.

Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.

W tym roku zapraszamy na warsztaty, które czerpać będą z wiedzy i zasobów działu kultur pozaeuropejskich MEK oraz z zasobów muzealnych dotyczących wielokulturowości tutaj, w Krakowie. Chcemy włączyć do naszej opowieści tych, którzy na co dzień niekoniecznie grają główną rolę w ekspozycji stałej Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Wybierzemy się w podróże dalekie i bliskie, postaramy się też inaczej spojrzeć i na nasze najbliższe otoczenie. W sezonie 2017-2018 będziemy się starać poznać i zrozumieć różne sposoby życia, pracowania, organizowania przestrzeni i świętowania.

12 – 13.05.2018 –  NA ZDROWIE!

 Kaszel, katar i gorączka… Co radzi tradycja, gdy atakuje choroba? Kim byli pigularze, szeptuchy i kostoprawi? Czy życzenia mogą mieć wpływ na stan zdrowia? Podczas najbliższego Etnokalendarza zgłębimy tajniki etnomedycyny, przyjrzymy się zdrowotnym praktykom z różnych części świata i poszukamy skutecznych lekarstw – niekoniecznie w aptece, ale w lesie, na łące i w ogrodzie. 

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • sobota – wejście co 15 minut od godziny 13:00 – 16:00 (ostatnie wejście o 14:30);
    niedziela – wejście co 15 minut od godziny 11.00 – 14.30 (ostatnie wejście o 13.00)
  • Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
  • Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. WSTĘP WOLNY.

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent