Rodzinne warsztaty Etnokalendarz – Królestwo zwierząt

Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1 mapa

sobota 16.03.2019 do niedziela 17.03.2019

Rodzinne warsztaty Etnokalendarz

Z czego można czerpać energię? Jak wykorzystywać potęgę żywiołów? Co inspirowało pierwszych wynalazców? Odpowiedzi na te pytania szukamy podczas cyklu warsztatów Etnokalendarz 2018/2019, w trakcie których tradycja przenika się ze współczesnością, a uczestnicy balansują na pograniczu przyrody i techniki.

16 – 17.03.2019 – Królestwo zwierząt

Czy wszystkie niedźwiedzie, susły i nietoperze wybudziły się już z zimowego snu? Jeśli tak, zapraszamy do Muzeum Etnograficznego w Krakowie na marcową, zwierzęcą odsłonę Etnokalendarza! Najbliższe warsztaty już w weekend 16 i 17 marca w MEK.

Zastanawialiście się kiedyś, jak by to było być dzikiem, rybą albo krukiem? My tak! Przygotujcie się, bo chcemy Was przenieść do świata wyobraźni. Zobaczycie jak motyle urządzają swoje domy. Dowiecie się które ptaki pomagają ludziom sprzątać w miastach, a które dobierają się w pary na całe życie. Otworzymy też Międzygatunkowe Biuro Tłumaczeń, by sprawdzić jak kura może dogadać się z koniem.
Tym razem odpowiedzi na wszystkie pytania będziemy poszukiwać wraz z Joanną Kajzer i Olgą Maj – ekspertkami i edukatorkami Fundacji Dzieci w Naturę – naszego marcowego partnera merytorycznego.
A na koniec przypieczętujemy ludzko-zwierzęcy sojusz. Sprawdzimy jakie ślady i tropy zostawiają za sobą nasi zwierzęcy przyjaciele i własnoręcznie przygotujemy stempelki z ich odciskami.

Informacje praktyczne:
Termin:

16 marca, sobota: 13.00–16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 14.30);
17 marca, niedziela: 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 13.00)

Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1

Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

Niedzielne warsztaty są zawsze tłumaczone na Polski Język Migowy.

Informacje:
Aleksandra Migalska, migalska@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00

Patronat medialny:

Radio Kraków / Miasto Dzieci

Rodzinne warsztaty Etnokalendarz – Królestwo zwierząt

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM.SEWERYNA UDZIELI W KRAKOWIE Dzielimy się wiedzą, kolekcją i przestrzenią muzeum. Zależy nam, aby nasze zbiory prowokowały do zadawania pytań i stanowiły punkt wyjścia dla nowego odczytania dawnych znaczeń, do głębszego poznania samego siebie …

ul. Krakowska 46

edukacja@etnomuzeum.eu