Etnokalendarz: Jak ładnie! – premiera wirtualnych warsztatów rodzinnych już 23 maja!

Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
🗺 mapa
📅 sobota 23.05.2020
Etnokalendarz: Jak ładnie! – premiera wirtualnych warsztatów rodzinnych już 23 maja!
Weekendowe warsztaty rodzinne Etnokalendarz wracają w nowej formie. W sobotę, 23 maja spotkamy się na wirtualnej, majowej edycji warsztatów, która odbędzie się pod hasłem „Jak ładnie!”

Tym razem tematem przewodnim będzie szeroko rozumiane projektowanie przestrzeni. W trakcie warsztatów poznamy dawne sposoby na szybkie remonty i przetestujemy praktyczne aranżacje wprost z drewnianej izby. Zastanowimy się, po co w muzeum zjeżdżalnia i czy tam, gdzie architektów sześć, może powstać miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wprawimy w ruch wyobraźnię, tworząc własne, rodzinne projekty. Nie zabraknie łamigłówek, wyzwań dla śmiałków oraz mnóstwa zabawy, do której możecie dołączyć z Waszych domów.

Dowiemy się, czym jest majenie i co mają z nim wspólnego krowy? Jak ozdobić budę dla psa a jak statek pasażerski? Czy w dawnej izbie w środku nocy łatwiej było się zgubić czy odnaleźć? Na te i mnóstwo innych pytań odpowiemy podczas najbliższych warsztatów rodzinnych Etnokalendarz.

Premiera wydarzenia odbędzie się w sobotę, 23 maja o godzinie 13:00 w serwisie YouTube. Zachęcamy do bacznego obserwowania wydarzenia na Facebooku oraz strony internetowej Muzeum Etnograficznego w Krakowie – właśnie tam zostanie opublikowany link, pod którym każdy będzie mógł obejrzeć nasz wirtualny Etnokalendarz!

Informacje praktyczne:

  • Termin: premiera – sobota, 23 maja, godzina 13:00;
  • Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1 oraz Twój salon/pokój;
  • Cena: Warsztaty online są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent