Fisher Price
rysuj

Jak nauczyć dzieci wrażliwości na przestrzeń, która je otacza? Co jest w niej wartościowe, a co nie i dlaczego warto byłoby to zmienić? W jaki sposób ludzie mogą wpływać na zmiany w swoim mieście?

Wspólne budowanie miasta z Alicją Szygułą i Jakubem Głazem, autorami książki „Wspólne nie znaczy niczyje”, pozwoli najmłodszym zrozumieć, jak ważne jest planowanie, estetyka, historia, a nawet emocje i komfort przebywania w danym miejscu. Wspólnie z nimi spróbujemy ustalić, co w mieście sprawia, że czujemy się w nim dobrze lub źle, swojsko lub obco.

film

W swojej książce Alicja Szyguła i Jakub Głaz w przystępny sposób opowiadają, jak otaczająca nas przestrzeń może stawać się atrakcyjna i przyjazna, co stanowi o jej jakości i funkcjonalności, co powoduje, że miejsca w których mieszkamy, odpoczywamy i bawimy się mogą nabierać wartości, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. Dowiadujemy się, w jaki sposób architekci projektujący naszą wspólną przestrzeń powinni uwzględniać potrzeby wszystkich użytkowników.

Autorzy przypominają, jak ważna jest partycypacja i konsultacje społeczne – dialog, bez którego „wspólne” nie jest przecież możliwe. Pokazują, jak ważne jest właściwe zagospodarowanie przestrzeni publicznych, odczuwanych jako własne i wzmacniające społeczność, w tym uwzględnianie dobrze zaprojektowanej i wykonanej „małej architektury”, która sprawia, że w danym miejscu po prostu chce nam się przebywać i o nie dbać.

Spotkanie dla dzieci w wieku 5-9 lat z opiekunami.
Niedziela, 16 grudnia 2018, godz. 13:00 – 15:00
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł
Na spotkanie obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.). 

674 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Siedzibą muzeum jest "Biała Fabryka" - okazały czterokondygnacyjny kompleks klasycystycznych, biało tynkowanych (stąd nazwa) budynków, jeden z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. Zbudowany w latach 1835-39 przez Ludwika Geyera, mieścił pierwszą w Łodzi mechaniczną …

Adres:
ul. Piotrkowska 282
93 - 034 Łódź
Kontakt:

42 684 33 55
edukacja@muzeumwlokiennictwa.pl
http://www.muzeumwlokiennictwa.pl
facebook