Rodzinne spacery po Dolnym Mieście: Architektura Starego Przedmieścia

CSW ŁAŹNIA 1
📅 sobota 27.05.2023
Rodzinne spacery po Dolnym Mieście: Architektura Starego Przedmieścia
Zapraszamy wszystkich miłośników i miłośniczki lokalnych wędrówek na Rodzinny Spacer po Dolnym Mieście – Architektura Starego Przedmieścia.

Po dzielnicy oprowadzać będą Opowiadacze Historii i ich goście – entuzjaści dzielnicy, lokalni znawcy historii i dziejów miejsc, z którymi związane są ich dziecięce i dorosłe wspomnienia. Kolejna edycja spaceru przejdzie szlakiem architektury Starego Przedmieścia.

Dzięki rewitalizacji Dolne Miasto zyskuje nowych mieszkańców, a sama dzielnica zmienia się tu i teraz. Tym samym, ciągła potrzeba poznawania od nowa tego miejsca jest wciąż żywa. Lokalne wędrówki przybliżą spacerowiczom temat architektury i przyrody Dolnego Miasta, zabierając w sentymentalną podróż do rodzinnego domu. Uczestnicy i uczestniczki pobudzą swoją tożsamość lokalną i poczucie przynależność do dzielnicy.

Projekt realizowany w zakresie zadania „Dolne Miasto. W Centrum” w ramach kontynuacji projektu „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku”, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Czy i jak motywować dzieci

sobota, 27.05.2023, godz. 14.00
zbiórka o godz. 14.00 pod wejściem do CSW ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście
zapisy: Dominika Jastrzębska / d.jastrzebska@laznia.pl